poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Nebezpečné ženy

Další autoři: Otto Penzler (sestavovatel, kompilátor), Otto Penzler

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Co dělá ženu nebezpečnou? Krása, osobní kouzlo, inteligence? Anebo prostě nedefinovatelná moc, kterou některé ženy užívají k vlastní obraně, zatímco jiné jako ostrou čepel? Ať tak či onak, následky…
Co dělá ženu nebezpečnou? Krása, osobní kouzlo, inteligence? Anebo prostě nedefinovatelná moc, kterou některé ženy užívají k vlastní obraně, zatímco jiné jako ostrou čepel? Ať tak či onak, následky bývají zničující. "Co takhle někoho zabít?" nadhodí konverzačním tónem hrdinka úvodní povídky nad sklenkou vína, zatímco její kolegyně o pár stránek dál se bez servítků dožaduje: "Dejte mi své srdce, doktore!" a ani v nejmenším to nemyslí obrazně. Před nebezpečnými ženami není úniku. Mysleli byste, že válka ve vietnamské džungli je čistě mužská záležitost? Ale kdeže. Voják na průzkumu, spisovatel, právník či protřelý nájemný vrah - žádný nevyvázne.
A nevyvázne ani čtenář. Jména autorů následujících 17 povídek, mezi nimiž nechybí hvězdy kalibru Eda McBaina, Jefferyho Deavera, Joyce Carol Oatesové či Iana Rankina, jsou zárukou, že nebezpečí číhá na každého, kdo knížku vezme do ruky - nedokáže ji totiž před dočtením odložit.
Že jsou ženy slabé pohlaví? Nedejte se vysmát. Jak říká autor antologie Otto Penzler: "Dávejte si pozor, aby nezískaly vaše srdce, protože to ony by rády. A ze všeho nejraději s fazolemi a dobrým chianti."

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Domino, Ostrava

Ústředním tématem povídek je žena, žena bestie, žena mstící se, žena jako oběť i žena jako pragmatický vládce nad muži. Zajímavostí je i povídka o ženské posedlosti zapříčiněné prastarým ženským démonem - Lilith. Většina povídek má dobrou úroveň, o

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Domino, Ostrava

Ústředním tématem povídek je žena, žena bestie, žena mstící se, žena jako oběť i žena jako pragmatický vládce nad muži. Zajímavostí je i povídka o ženské posedlosti zapříčiněné prastarým ženským démonem - Lilith. Většina povídek má dobrou úroveň, o čemž svědčí i jména známých a oblíbených autorů - např.: McBain, J. Deaver, I. Rankin a řada dalších.

Kniha přináší sedmnáct detektivních povídek současných angloamerických autorů, které spojuje společné téma - žena

Kniha přináší sedmnáct detektivních povídek současných angloamerických autorů, které spojuje společné téma - žena.

Můj názor na knihu Nebezpečné ženy:

zrušit
Originál: Dangerous women (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Domino,, Ostrava, 290 stran, ISBN: 8073032767
TOPlist