poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

K filosofii socialismu

Další autoři: Pavel Siostrzonek

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

G. M. Tamás je dnes znám jako marxista, bývalý disident a liberální postdisident, není však známo, jak režimy před rokem 1989 a po něm vlastně analyzoval. Tento výbor si klade za úkol napravit právě…
G. M. Tamás je dnes znám jako marxista, bývalý disident a liberální postdisident, není však známo, jak režimy před rokem 1989 a po něm vlastně analyzoval. Tento výbor si klade za úkol napravit právě tento nedostatek a poprvé v českém jazyce zpřístupňuje šest filosofických esejů, v nichž se Tamás podrobně a do hloubky zabývá problémy minulosti a budoucnosti socialismu a kapitalismu. Nadto jsou jeho teoretické úvahy zřejmými zásahy do politických debat dneška, především do debat probíhajících v dnešní střední Evropě.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: V tomto uspořádání vydání první, česky, Emancipace a kritika, svazek I

Výbor z esejů maďarského filozofa a politologa rumunského původu. V šesti filozoficky zaměřených textech se autor do hloubky zabývá problémy minulosti a budoucnosti socialismu a kapitalismu.

Můj názor na knihu K filosofii socialismu:

zrušit
Originál: Marx on 1989, Capitalism pure and simple, Truth and class revisited, Rudiments for a political philosophy of socialism, Communism on the ruins of socialism, Promesse de bonheur (anglicky)
V tomto uspořádání vydání první, česky, / Emancipace a kritika, svazek I, 238 stran, ISBN: 9788070074534
TOPlist