poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Faktura

Další autoři: Martina Kašparová (překladatel), Martina Kašparová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme 3 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Práce na částečný úvazek ve videopůjčovně, občasná setkání s hrstkou přátel a nenápadná každodenní rutina zakončená ve většině případů pojídáním pizzy a sledováním filmů v jednopokojovém bytě na…
Práce na částečný úvazek ve videopůjčovně, občasná setkání s hrstkou přátel a nenápadná každodenní rutina zakončená ve většině případů pojídáním pizzy a sledováním filmů v jednopokojovém bytě na stockholmském Södermalmu – tak vypadá život hlavního představitele a vypravěče až do okamžiku, kdy mu v poštovní schránce přistane záhadná faktura na astronomickou částku 5,7 milionů švédských korun. Právě taková je cena za veškeré jeho zážitky a štěstí, které ho kdy potkalo. Jak mohli tomuto nenáročnému filmovému fanouškovi, jenž se spokojí s málem a nemá žádné velké sny či plány, naúčtovat tolik? Nebo je to celé jen mystifikace?

Minimalistická, bizarní a nanejvýš originální Faktura z Karlssonovy sbírky Pravidla hry představuje klenot absurdní literatury zpochybňující to, co štěstím nazýváme a jak ho měříme. Tato novela, napsaná s okouzlujícím humorem a pozorně zachycující slabosti dnešní doby, je zároveň dojemným milostným příběhem, který změní způsob, jakým nahlížíme na svou existenci.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vydání první, 2015, česky, Kniha Zlín / Fleet, svazek 84, Zlín

Vypravěč Karlssonovy novely žije, jak se zdá, zcela fádní, nezajímavý a sotva průměrný život. Jiného názoru je ale zřejmě ten, kdo mu jednoho dne pošle fakturu na miliony švédských korun za všechny dosavadní požitky. Když se

Pro vydání: Vydání první, 2015, česky, Kniha Zlín / Fleet, svazek 84, Zlín

Vypravěč Karlssonovy novely žije, jak se zdá, zcela fádní, nezajímavý a sotva průměrný život. Jiného názoru je ale zřejmě ten, kdo mu jednoho dne pošle fakturu na miliony švédských korun za všechny dosavadní požitky. Když se ujistí, že se nejedná o vtip ani podvod a že doba účtování nastala i pro ostatní, zbývá jen jediná záhada: jak to, že zrovna jeho účet je tak vysoký? A tak se "dlužník" s pomocí pracovníků záhadné agentury R.S.Z. začíná probírat svým životem - stereotypní prací ve videopůjčovně, vzpomínkami na jediný milostný vztah, který za vzpomínky stojí, i všedními radostmi v podobě oblíbené zmrzliny či pizzy. A nevychází z údivu... Co vlastně životní dluh zvyšuje a co snižuje? Na čem závisí náš "index P.Š. (pocitů štěstí)"? Máme reálnou představu o tom, jak vypadá šťastný život? Takovéto otázky klade autor čtenáři pod průhlednou maskou zábavné absurdní hříčky, psané lehkým perem, a znovu dokazuje svou schopnost dívat se na lidský život z překvapujících úhlů.

Absurdní hříčka švédského dramatika, herce a prozaika, jejíž hrdina dostává k proplacení účet za svůj dosavadní život, je originální metaforou o životních hodnotách.

Recenze: Jakou cenu má lidské štěstí? 5 700 000 švédských korun

Nenechme se zmást zdánlivou humorností Faktury, je to čtivá novela, jejíž příběh čtenáře nebude pronásledovat ještě měsíce po jejím přečtení. Co ho pronásledovat bude, jsou právě úvahy o štěstí.
Alena Vocelková, 25. listopadu 2015, iDnes.cz

Můj názor na knihu Faktura:

zrušit
Originál: Fakturan. (švédsky)
, Vydání první, česky, Kniha Zlín / Fleet, svazek 84, Zlín, 131 stran, ISBN: 9788074733451
TOPlist