poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Pět let tátou

Další autoři: Ivana Voráčková

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme 247 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Martin Havn vede klidný a spořádaný život na předměstí, má dvě malé děti a úspěšnou ženu. Zatímco ona se věnuje budování kariéry v marketingové agentuře, stará se Martin o domácnost a o kluky. Po…
Martin Havn vede klidný a spořádaný život na předměstí, má dvě malé děti a úspěšnou ženu. Zatímco ona se věnuje budování kariéry v marketingové agentuře, stará se Martin o domácnost a o kluky. Po večerech píše povídky v naději, že se z něj stane spisovatel, a ve volných chvílích vypomáhá Lillian, bývalé přítelkyni, která bydlí s dcerkou jen o pár ulic dál.
Idylický život na předměstí ale začne dostávat trhliny, když jednoho večera u Martinových dveří zastaví auto se dvěma detektivy. Postupně se ukazuje, že Martin v roli otce v domácnosti možná není tak spokojený, jak se tváří, a že se za maskou obyčejného člověka skrývají temná a nepříjemná tajemství.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: První vydání, česky, Současná evropská próza

Čtyřicetiletý Martin Havn žije s partnerkou a s pětiletým a tříletým synem v rekonstruovaném rodném domě. V netypické rodině mají obrácené role. Finančně ji zajišťuje Gina jako schopná manažerka v PR agentuře a o děti a domácnost se stará

Pro vydání: První vydání, česky, Současná evropská próza

Čtyřicetiletý Martin Havn žije s partnerkou a s pětiletým a tříletým synem v rekonstruovaném rodném domě. V netypické rodině mají obrácené role. Finančně ji zajišťuje Gina jako schopná manažerka v PR agentuře a o děti a domácnost se stará Martin. Přecitlivělého muže s literárními ambicemi neuspokojovalo zaměstnání v městském úřadě, a tak dal výpověď. Začal si přivydělávat překlady a doufal, že se ve volných chvílích bude věnovat psaní. Jeho ideální představy a skutečná realita se však značně rozcházejí. Inspirace nepřichází a ke každodenní péči o chlapce a pravidelným návštěvám matky s Alzheimerovou chorobou se přidá ještě pomoc psychicky labilní bývalé přítelkyni Lillian, kterou opustil manžel a jež sama vychovává čtyřletou dceru Selmu. Zlomový okamžik v Martinově životě nastane, když jej jednoho večera navštíví dvojice policistů, která vyšetřuje sexuální zneužívání Selmy. Byl by tento milující a starostlivý syn, partner a otec schopen spáchat zločin?

Psychologický román norského autora je studií muže středního věku, který je podezřelý ze sexuálního zneužívání dítěte.

Můj názor na knihu Pět let tátou:

zrušit
Originál: Mine fem år som far. (norsky)
První vydání, česky, / Současná evropská próza, 193 stran, ISBN: 9788072393268
TOPlist