poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Zpověď počátku tisíciletí

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Soubor deseti mezi sebou zdánlivě nesouvisejících povídek „Zpověď počátku tisíciletí“ je druhou knihou Pavla Frydrycha. Autor se zde víc rozhlíží kolem sebe a víc myslí na lidi, kteří budou jeho knihu…
Soubor deseti mezi sebou zdánlivě nesouvisejících povídek „Zpověď počátku tisíciletí“ je druhou knihou Pavla Frydrycha. Autor se zde víc rozhlíží kolem sebe a víc myslí na lidi, kteří budou jeho knihu číst. Reflektuje současný vliv bulvárních médií nebo internetu a zamýšlí se nad snadností ovlivnění lidského myšlení. Konfrontuje tuto skutečnost s historií a zjišťuje, že člověk se vlastně moc nezměnil. Nachází pevné spojení osudů jednotlivých postav se světem kolem, aniž by jim musel „přimalovávat“ charisma - v jeho podání je člověk prostě součástí světa a jako takový ho ale i utváří. Knihu lze chápat i jako zpověď Třetího milénia, kdy se autor prezentuje v pozici tazatele, který s ním vede dialog. V tomto kontextu je potom snadné pochopit jisté autobiografické prvky i autorova zamyšlení. Pavel Frydrych se snaží zaznamenat svět kolem sebe v celé jeho pestrosti a barevnosti - a to i ve chvílích, kdy děj jeho příběhů přeskočí ze současnosti do minulosti nebo k blízké budoucnosti. Předkládá ucelený pohled a prezentuje se jako pozorný pozorovatel, který nepotřebuje „modelovat“ či pointovat, protože vše v jeho podání směřuje k jednomu konci, který ovšem dokáže ve finále překvapit.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vydání první, česky

Na rozdíl od své autobiografické prvotiny Poznámky k surrealistickému autoportrétu se autor ve druhé knize víc rozhlíží kole sebe a víc myslí na čtenáře. Reflektuje současný vliv bulvárních médií nebo internetu a zamýšlí se nad snadností ovlivnění lidského myšlení.

Pro vydání: Vydání první, česky

Na rozdíl od své autobiografické prvotiny Poznámky k surrealistickému autoportrétu se autor ve druhé knize víc rozhlíží kole sebe a víc myslí na čtenáře. Reflektuje současný vliv bulvárních médií nebo internetu a zamýšlí se nad snadností ovlivnění lidského myšlení. Konfrontuje tuto skutečnost s historií a zjišťuje, že člověk se vlastně moc nezměnil. Nachází pevné spojení osudů jednotlivých postav se světem kolem. Knihu lze chápat i jako zpověď třetího milénia, kdy se autor prezentuje v pozici tazatele, který s ním vede dialog. V tomto kontextu je potom snadné pochopit jisté autobiografické prvky i autorova zamyšlení. Snaží se zaznamenat svět kolem sebe v celé jeho pestrosti a barevnosti - a to i ve chvílích, kdy děj jeho příběhů přeskočí ze současnosti do minulosti nebo blízké budoucnosti. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Sbírka deseti tématicky různorodých povídek, které vznikaly v letech 1999-2016.

Recenze: Neukázněné texty Pavla Frydrycha

V době, kdy většina čtenářů hledá v knihách útěk z nudy a stereotypu života, je pro spisovatele poněkud problematické rezignovat na příběh. Respektive – jde o odvahu a jistý stupeň zatvrzelosti, která autorovi nedovolí se čtenáři podbízet. Nezávislá…
Jiří Lojín, 13. září 2017, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Zpověď počátku tisíciletí:

zrušit
Vydání první, česky, , 207 stran, ISBN: 9788074054044
TOPlist