poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Rozluštěno: psychologicko-špionážní thriller

Další autoři: Jan Sládek (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Mimořádně oblíbený čínský spisovatel Mai Jia, jehož předchozí knihy se staly předlohou televizních i filmových scénářů, nás ve svém novém románu uvádí do atraktivního prostředí tajných služeb.

Hlavní…
Mimořádně oblíbený čínský spisovatel Mai Jia, jehož předchozí knihy se staly předlohou televizních i filmových scénářů, nás ve svém novém románu uvádí do atraktivního prostředí tajných služeb.

Hlavní hrdina T'inčen Žung, nechtěný potomek slavné a vlivné rodiny čínských matematiků, vyrůstá v ústraní, ve společnosti geniálního, ale současně výstředního cizince, který se ho ujal poté, co ho vlastní rodina zavrhla. Probouzí v něm lásku k matematice a předurčuje tak T'inčenovu životní pouť.

Na prestižní univerzitě později T'inčen udivuje svými vynikajícími schopnostmi, ale také podivínským a pro mnohé nepřijatelně výstředním chováním. Pod vedením věhlasného zahraničního matematika se z T'inčena stává klíčový člen vědeckého týmu zabývajícího se výzkumem umělé inteligence, ovšem jen do chvíle, kdy se o něj začnou zajímat lidé z čínských tajných služeb. T'inčen je naverbován do šifrovací jednotky a znovu se ocitá v ústraní, tentokrát v komplikovaném světě ovládaném zájmy mocných. Zabředá do husté pavučiny intrik, a přestože profesně dosahuje skvělých výsledků, postupně ztrácí kontakt se svým okolím i se sebou samým.

Román Rozluštěno je další z řady úspěšných knih čínského spisovatele Mai Jii a současně prvním románem přeloženým do angličtiny a vydaným i v zahraničí. Mai Jia částečně zpracovává své vlastní životní zážitky, které podrobuje hluboké psychologické analýze, a současně čtenářům nabízí vhled do lákavého tajemného světa tajných služeb a matematiky.

Rozluštěno je možné číst jako psychologickou studii, napínavý thriller i historický román zachycující nelehké období napjatých vztahů mezi světovými velmocemi. Nadchne každého, kdo rád nahlíží do skrytých zákoutí moderní společnosti i lidské duše.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Jota, Brno

Nechtěný potomek slavné a vlivné rodiny čínských matematiků Ťin-čen Žung žije stranou od rodiny a je vychováván a veden extravagantním cizincem. Ten využije jeho nadání a probouzí v něm vášeň k matematice. Ťin-čen se tak postupně vypracuje v geniálního

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Jota, Brno

Nechtěný potomek slavné a vlivné rodiny čínských matematiků Ťin-čen Žung žije stranou od rodiny a je vychováván a veden extravagantním cizincem. Ten využije jeho nadání a probouzí v něm vášeň k matematice. Ťin-čen se tak postupně vypracuje v geniálního výstředního vědce a stává se členem speciálního týmu zkoumajícího umělou inteligenci. Skvělého matematika však hodlá využít tajná čínská služba a tak je zapojen do složité a nechutné sítě mocenských intrik. Fantastický matematik v oblasti šifer dosahuje úžasných profesních výsledků, ale jeho osobní život se rozpadá, aby se Ťin-čen nakonec ztratil možná i sám sobě. Populární čínský spisovatel využívá svých vlastních životních zkušeností a stvořil tak napínavý psychologicko-špionážní román i s tajemnou zápletkou a matematickou hádankou k rozluštění.

Napínavý thriller z exotického prostředí čínských tajných služeb a vědeckého týmu zabývajícího se výzkumem umělé inteligence strhne jak poutavým příběhem, tak i zpětným nahlédnutím do období studené války světových velmocí.

Recenze: Za tajemstvím šifer

Rozuzlení příběhu ať už si čtenář užije nad stránkami románu, který představuje ideální prázdninovou četbu i pro ty, kteří by po knize obdobného žánru nikdy nesáhli a kteří si chtějí přečíst knihu čínského autora, pro něhož jsou pohnuté dějiny…
Magdalena Rytinová, 19. dubna 2015, iLiteratura.cz

Můj názor na knihu Rozluštěno:

zrušit
Originál: Decoded (anglicky, čínsky)
, Vyd. 1., česky, Jota,, Brno, 405 stran, ISBN: 9788074627026
TOPlist