poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Příběh muže, který zabíjel z lásky

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Autor na skutečné události z konce 70. let v tehdejším Československu, kdy byl u nás ještě uzákoněn a využíval se trest smrti za nejzávažnější zločiny, rozebírá názory a postoje jednotlivých postav,…
Autor na skutečné události z konce 70. let v tehdejším Československu, kdy byl u nás ještě uzákoněn a využíval se trest smrti za nejzávažnější zločiny, rozebírá názory a postoje jednotlivých postav, které se více nebo méně podílely na samotném zločinu dvojnásobné vraždy a pokusů o vraždu, spáchaných slabomyslným jedincem jako projev lásky k ženě.
Stejně jsou zajímavé i postoje osob, které přišli do činění s tímto člověkem, kolem kterého se točí celý děj knihy a které vystupují v roli soudců a zástupců dalších institucí, které měly rozhodovat o vině a potrestání tohoto muže.
Stěžejní postavou knihy ale není samotný vrah, ale osoba profesora – soudního znalce - na znaleckém posudku kterého stojí zásadní otázka, jestli vrah bude potrestán trestem smrti, nebo se mu podaří uniknout oprátce ve chvíli, kdy se okolnost, že bude popraven, zdá být nevyhnutelnou. V knize vystupují postavy, které zaujímají k trestu smrti velmi polaritní vztah, od jeho tvrdého a jednoznačného prosazování jako jediného prostředku na potírání závažné kriminality, až po názory opačného charakteru, jako o trestu, který nemá své místo v moderní společnosti současné doby.
Důležité místo v knize zaujímá i náhled na otázku msty, která najde své místo v poslední části knihy. Její důsledky se prolínají až do samotného závěru knihy, který se odehrává v současné době. Vyústění příběhu neuzavírá definitivně tyto základní otázky viny a trestu, nejenom trestu smrti, ale trestu za zločiny, spáchané na lidech i v širším měřítku. Nastoluje další otázky, které nutí čtenáře k zamyšlení a v mnoha oblastech k přetransformování svých postojů a názorů k této pro lidstvo tak základní formy jednání, které nalézáme po celou dobu existence lidstva až do současnosti.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Skačáni Miroslav, Jihlava

Autor na skutečné události z konce 70. let, kdy byl u nás ještě uzákoněn trest smrti za nejzávažnější zločiny, rozebírá názory a postoje jednotlivých postav, které se více nebo méně podílely na zločinu dvojnásobné vraždy a pokusů o vraždu,

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Skačáni Miroslav, Jihlava

Autor na skutečné události z konce 70. let, kdy byl u nás ještě uzákoněn trest smrti za nejzávažnější zločiny, rozebírá názory a postoje jednotlivých postav, které se více nebo méně podílely na zločinu dvojnásobné vraždy a pokusů o vraždu, spáchaných slabomyslným jedincem jako projev lásky k ženě. Stejně jsou zajímavé i postoje osob, které vystupují v roli soudců a zástupců dalších institucí, které měly rozhodovat o vině a potrestání. Stěžejní postavou knihy není samotný vrah, ale osoba soudního znalce, na jehož znaleckém posudku stojí zásadní otázka, jestli vrah bude potrestán smrtí, nebo se mu podaří uniknout oprátce. Důležité místo v knize zaujímá i náhled na otázku msty, která najde své místo v poslední části knihy. Její důsledky se prolínají až do samotného závěru knihy, který se odehrává v současné době. Vyústění příběhu neuzavírá definitivně tyto základní otázky viny a trestu, nejenom trestu smrti, ale trestu za zločiny, spáchané na lidech i v širším měřítku. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Na půdorysu skutečného kriminálního případu rozebírá autor morální a psychologické otázky kolem viny a trestu, především pak trestu nejvyššího.

Recenze: Co soudíte o trestu smrti?

Miroslav Skačáni je zkušený spisovatel, má na svém kontě už celou řadu knih. Přesto není Příběh muže, který zabíjel z lásky zcela bez chyb. Koncepce vyprávění v dalším vyprávění vrací text o mnoho let dozadu. Dialogy jsou poněkud strnulé a všechny…
Jiří Lojín, 20. prosince 2013, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Příběh muže, který zabíjel z lásky:

zrušit
, Vyd. 1., česky, Skačáni Miroslav, Jihlava, 249 stran, ISBN: 9788026047407
TOPlist