poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

První fotbalový atlas světa

Další autoři: Jiří Tomeš (autor), Joe Dodd (původce), Jiří Tomeš, Joe Dodd

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Atlas fotbalu představuje unikátní počin v rámci publikační činnosti celého světa. Je totiž skutečně první na světě. Počty titulů, věnovaných mistrovstvím světa a pohárům se pohybují ve stovkách,…
Atlas fotbalu představuje unikátní počin v rámci publikační činnosti celého světa. Je totiž skutečně první na světě. Počty titulů, věnovaných mistrovstvím světa a pohárům se pohybují ve stovkách, knihy o slavných klubech a fotbalových hvězdách jdou do tisíců, ale zeměpisný atlas fotbalu nevyšel nikde dosud ani jediný. Kolik českých děl - nepočítáme-li beletrii - se může pochlubit světovou premiérou?
Autoři publikace Radovan Jelínek a Jiří Tomeš jsou geografové, kteří již mají za sebou zpracování úspěšného Školního atlasu Dnešní svět. Na novém atlase fotbalu s nimi spolupracovala řada známých fotbalových novinářů a desítky dopisovatelů z celého světa.
Obsah atlasurozdělili autoři do čtyř částí:
Globální pohled
První kapitola knihy obsahuje tematické mapy založené na srovnání regionů a jednotlivých zemí, postihují rozvoj, šíření a význam fotbalu ve světovém měřítku. Jsou také věnovány podmínkám, v nichž se prvoligový fotbal hraje, tj. stadionům a klimatu, dále penězům ve fotbale, fotbalovým přestupům, ale také fotbalovým tragédiím.
Mezinárodní soutěže
Ve druhém oddíle je kartograficky vyjádřena historie všech mistrovství světa, stejně jako šampionátů jednotlivých kontinentů, resp. konfederací. Další strany mapují historii pohárových soutěží na všech kontinentech. Největší prostor je věnován těm nejdůležitějším, to znamená pohárům ligových mistrů, v případě Evropy PMEZ a jejímu nástupci - Lize mistrů a Poháru osvoboditelů, nejvýznamnější klubové soutěži Jižní Ameriky. Řada map je doplněna grafy, které mohou být velmi užitečné sázkařům.
Domácí soutěže
Třetí nejrozsáhlejší blok je věnován regionálním mapám. Přináší mapový soubor všech zemí a teritorií světa, v jejichž rámci jsou zobrazeny všechny kluby, které kdy získaly ligový titul nebo pohár, ale také všechny týmy, které hrají nebo hrály nejvyšší ligovou soutěž.
Přílohy
Čtvrtá část obsahuje seznam dosavadních mistrů, držitelů národních pohárů všech zemí světa a rovněž rozsáhlý rejstřík. Ten v případě tohoto atlasu tvoří seznam všech zobrazených fotbalových klubů (včetně měst) s důležitými charakteristikami (úplný název klubu, případně vysvětlení zkratek, rok založení, vývoj názvu).
Nový Fotbalový atlas obsahuje
- 128 mapových stran
- 5 stran znaků fotbalových svazů všech členů FIFA doplněný vlajkami
-4 strany (předsádky) znaků nejslavnějších fotbalových klubů
- přehled všech historických vítězů domácích soutěží - lig a pohárů všech zemí a teritorií světa (celkem 18 stran a cca 15 000 vítězů)
- rejstřík všech zobrazených fotbalových klubů a měst - celkem 30 000 položek

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2000, česky, Infokart, Praha

Atlas je rozdělen na 4 části. V úvodní nalezneme všeobecné informace o fotbale, jeho rozvoji, šíření a významu ve světovém měřítku, dále pak o ekonomice a stadionech. Další dvě nejrozsáhlejší kapitoly jsou věnovány mezinárodním soutěžím a domácím

Pro vydání: 1. vyd., 2000, česky, Infokart, Praha

Atlas je rozdělen na 4 části. V úvodní nalezneme všeobecné informace o fotbale, jeho rozvoji, šíření a významu ve světovém měřítku, dále pak o ekonomice a stadionech. Další dvě nejrozsáhlejší kapitoly jsou věnovány mezinárodním soutěžím a domácím soutěžím v jednotlivých státech. Obsahují také regionální mapy a přehledy fotbalových klubů. V poslední, závěrečné části je rozsáhlý tabulkový přehled dosavadních mistrů, držitelů národních pohárů a bohatý rejstřík.

Přehledný atlas světového fotbalu

Přehledný atlas světového fotbalu.

Můj názor na knihu První fotbalový atlas světa:

zrušit
TOPlist