poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Jak vychovat sebevědomé dítě

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Jak tedy vychovat přiměřeně sebevědomé dítě, které nepochybuje o své vlastní hodnotě a vládně díky tomu důvěrou v sebe i ve své okolí?
Tomáš Novák na příkladech ze své poradenské praxe dokumentuje jak…
Jak tedy vychovat přiměřeně sebevědomé dítě, které nepochybuje o své vlastní hodnotě a vládně díky tomu důvěrou v sebe i ve své okolí?
Tomáš Novák na příkladech ze své poradenské praxe dokumentuje jak autoritativní, direktivní výchovu, tak ochranitelský, až rozmazlující výchovný styl, plodící na jedné straně úzkostné osobnosti deformované drilem, na druhé straně osobnosti zdánlivě silácké, s uměle nadsazeným sebevědomím.
Ačkoliv autor uznává, že žádný výchovný postup neskýtá naprostou záruku úspěchu, přiklání se k trendu tzv. uvolněného rodičovství s nadhledem, podporuje demokratické výchovné postupy, otužování samostatností a zdůrazňuje význam kladného přijetí dítěte.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Grada, Praha

Populární psycholog Tomáš Novák na příkladech ze své poradenské praxe ukazuje, jak extrémní výchovné styly mohou napáchat nenapravitelné škody na dětské duši. Autoritativní, direktivní výchovné styly na straně jedné i ochranitelská, rozmazlující výchova

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Grada, Praha

Populární psycholog Tomáš Novák na příkladech ze své poradenské praxe ukazuje, jak extrémní výchovné styly mohou napáchat nenapravitelné škody na dětské duši. Autoritativní, direktivní výchovné styly na straně jedné i ochranitelská, rozmazlující výchova na straně druhé vedou k deformaci dětské osobnosti. Najít 100% úspěšný, univerzální přístup k výchově dítěte je nemožné. Přesto lze vytipovat základní chyby, které negativně ovlivňují sebevědomí dětí a vlastně posléze i dospělých jedinců. Před nimi autor varuje a přiklání se k trendu uvolněného, demokratického rodičovství se zdůrazňováním kladného přijetí dítěte a psychického otužování. Tělesné tresty jsou pochopitelně tabu.

Kniha českého psychologa odhaluje kořeny zdravého sebevědomí dítěte na základě zkušeností z praxe. Pozornost je zde věnována výchově a jejího vlivu na dětskou osobnost.

Můj názor na knihu Jak vychovat sebevědomé dítě:

zrušit
TOPlist