poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

"Šumperák"

Další autoři: Martina Mertová-Horáčková, Josef Vaněk, Martina Mertová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

První kniha o legendárním rodinném domu z období socialismu, který v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století vyrostl v téměř každém městě nebo vesnici. Odhaduje se, že šumperáků stojí v…
První kniha o legendárním rodinném domu z období socialismu, který v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století vyrostl v téměř každém městě nebo vesnici. Odhaduje se, že šumperáků stojí v České republice a na Slovensku více než čtyři a půl tisíce.
Dům nesl ozvuky bruselského stylu, je symbolem šedesátých let, stejně jako normalizace i moderního bydlení. Byl chválen i zatracován. Kniha vedle sebe klade pohled projektanta, majitelů domů, historika umění a fotografa.
V úvodní studii, rozhovorech se stavebníky, plánech i na 400 fotografiích přibližuje fascinující příběh, jak se rodinný dům typu V navržený v roce 1967 šumperským projektantem Josefem Vaňkem mění v šumperák.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vydání první, česky

Monografie věnovaná návrhu rodinného domu typu V (tzv. šumperák) z roku 1967. Knížka nabízí zajímavý příběh domu, navrženého projektantem Josefem Vaňkem, který vyšel vstříc dobovým představám Čechů a Slováků o moderním individuálním bydlení.

Můj názor na knihu "Šumperák":

zrušit
TOPlist