poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Od Palackého k Benešovi: německé texty o Češích, Němcích a českých zemích

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Jaký byl obraz Čechů v německých textech 19. a 20. století, kdy byly české země oblíbené, někdy dokonce uctívané jako „srdce Germánie“? Jakou roli sehrály tyto texty v německých a českých dějinách?…
Jaký byl obraz Čechů v německých textech 19. a 20. století, kdy byly české země oblíbené, někdy dokonce uctívané jako „srdce Germánie“? Jakou roli sehrály tyto texty v německých a českých dějinách? Odpověď nabízí antologie sto šedesáti dokumentů z historicko-politické literatury, publicistiky, politických projevů, programů, prohlášení či usnesení, ale i z diplomatických zpráv nebo memoárů od roku 1848 až po současnost.
Texty jsou většinou poprvé přeloženy do češtiny a vybaveny historickým osvětlením kontextu jejich vzniku a obsahové náplně. Přinášejí nejen nové historické poznatky, ale přispějí i k neutuchajícím debatám o česko-německých vztazích.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Academia / Historie, Praha

Antologie textů od německých autorů, které se věnují problematice komplikovaných česko-německých vztahů v českých zemích. Vybrané texty pocházejí většinou z 2. poloviny 19. a 20. století.

Recenze: Pozvánka do mentálního světa německé veřejnosti od roku 1844

Ač se jedná o publikaci velmi obsáhlou, Hahnová veškeré své doplňující texty píše velmi čtivě a splňuje tím svůj cíl, který si vytyčila. Přibližuje se tak i laickému čtenářstvu. Vlastní dokumenty se pak čtou rovněž dobře, neboť obsahují tak…
Sabina Huřťáková Hašková, 17. března 2015, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Od Palackého k Benešovi:

zrušit
, Vyd. 1., česky, Academia, / Historie, Praha, 723 stran, ISBN: 9788020023896
TOPlist