poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Rozpravy o józe: překlad a komentář Pataňdžaliho Jógasúter

Další autoři: Pataňdžali

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

HodobožovéRajtky TetyIvety 20.4.2015 20:45

aktuálne jediné dostupné jogasútry

Co o knize říká nakladatel:

Tato kniha je nejzákladnějším spisem prastaré vědy o člověku a lidské mysli, na níž všechny směry jógy stavějí. Známý český učitel jógy přeložil základní spis o józe tak, aby mu porozuměl opravdu…
Tato kniha je nejzákladnějším spisem prastaré vědy o člověku a lidské mysli, na níž všechny směry jógy stavějí. Známý český učitel jógy přeložil základní spis o józe tak, aby mu porozuměl opravdu každý, a přidal k němu 24 kapitol výkladu, aby odhalil jeho vnitřní souvislosti a hluboký obsah.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Grada / Iniciace, Praha

Zakladatel filozofie jógy Pataňdžali napsal své dílo Jógasútra asi ve 2. stol. př. n. l. Je to krátká sbírka pokynů či aforismů, zabývajících se úsilím o dosažení dokonalosti prostřednictvím ovládnutí různých prvků lidské podstaty, tedy jógou.

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Grada / Iniciace, Praha

Zakladatel filozofie jógy Pataňdžali napsal své dílo Jógasútra asi ve 2. stol. př. n. l. Je to krátká sbírka pokynů či aforismů, zabývajících se úsilím o dosažení dokonalosti prostřednictvím ovládnutí různých prvků lidské podstaty, tedy jógou. Touto Pataňdžaliho jógou, nazývanou též královská jóga (rádžajóga), se zabývá následujících 24 Mazánkových rozprav. Tyto rozpravy nejsou komentářem k Jógasútře, ale spíše autorovou učebnicí rádžajógy, i když odkazy na Pataňdžaliho text se v nich vyskytují. V závěru slovníček některých sanskrtských termínů.

Příručka českého hudebníka se věnuje filozofii jógy. V úvodu autorův překlad Pataňdžaliho textu Jógasútra.

Můj názor na knihu Rozpravy o józe:

zrušit
TOPlist