poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Kuřátko Ťutík

Další autoři: Magda Hrnčířová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Žít se slepicemi není vůbec jednoduché. Nechte si o tom vyprávět... Na zahrádce dědečka Petříka stojí kurník a v něm žijí tři namyšlené slepice - Profesorka, Rézinka a Kokodačka. Kromě těchto…
Žít se slepicemi není vůbec jednoduché. Nechte si o tom vyprávět... Na zahrádce dědečka Petříka stojí kurník a v něm žijí tři namyšlené slepice - Profesorka, Rézinka a Kokodačka. Kromě těchto ukdákaných tetiček bydlí v kurníku ještě nesmělý a dobrosrdečný králík Truhlík, kterého si nafoukané slepice rády dobírají. Když dědeček Petřík přinese na dvorek malé kuřátko jménem Ťutík, nevynechají slepice ze svých potměšilých žertů ani nezkušené kuře. Slepice ale netuší, že jejich lumpárny jsou pro Ťutíka velkou příležitostí k tomu, jak získat ostruhy a proměnit se v silného kohoutka, který se nezalekne ani kouzelníka Mrákoty a vyvede zvířátka ze všech nebezpečí.
Pohádkový příběh Lenky Rožnovské je určen dětem od předškolního věku.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Grada / Pohádkové čtení, Praha

Na zahrádce dědy Petříka stojí kurník a v něm žijí tři slepice: Profesorka, Rézinka a Kokodačka. Kromě nich obývá přízemí kurníku ještě nesmělý a dobrosrdečný králík Truhlík. Jednoho dne k nim přibyde nový spolubydlící - kuře Ťutík.

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Grada / Pohádkové čtení, Praha

Na zahrádce dědy Petříka stojí kurník a v něm žijí tři slepice: Profesorka, Rézinka a Kokodačka. Kromě nich obývá přízemí kurníku ještě nesmělý a dobrosrdečný králík Truhlík. Jednoho dne k nim přibyde nový spolubydlící - kuře Ťutík. Zdomácnělé a trochu namyšlené slepice si Truhlíka a malé kuře rády dobírají. A tak se kuře Ťutík musí hodně snažit, aby si uchránilo své místo v kurníku i na zahradě. Největší odvahu a prozřetelnost však ukáže, když do kurníku vnikne zloděj a život zvířátek je ohrožen.

Pohádka o tom, jak z nesmělého kuřete Ťutíka vyrostl sebevědomý kohoutek. Pro děti předškolního a mladšího školního věku.

Recenze: Kuřátko Ťutík

Stavba příběhů je logická, text se hodí pro nácvik čtení na prvním stupni základní školy. Ilustrace nenudí a kniha působí celkově graficky vyváženě. Chvilkami vypadá Ťutík jako ošklivé káčátko, chvilkami jako kuřátko ztracené v obilí. Lenka…
Hana Moualla, 27. února 2014, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Kuřátko Ťutík:

zrušit
, Vyd. 1., česky, Grada, / Pohádkové čtení, Praha, 79 stran, ISBN: 9788024745848
TOPlist