poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Al Capone: řečený "Zjizvená tvář"

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Jméno chicagského gangstera Al Caponeho (1899-1947) se stalo v široké veřejnosti synonymem pro organizovaný zločin. Za žádnou z vražd, v jejichž pozadí stál, však nebyl nikdy odsouzen a ve vězení se…
Jméno chicagského gangstera Al Caponeho (1899-1947) se stalo v široké veřejnosti synonymem pro organizovaný zločin. Za žádnou z vražd, v jejichž pozadí stál, však nebyl nikdy odsouzen a ve vězení se nakonec octnul za neplacení daní. Tento svazek edice MAGNET sleduje kariéru Al Caponeho od jejích počátků na ulicích New Yorku. Postupně si jeho zvláštních schopností všímali stále významnější vládci podsvětí. Jeho protektorem se stal Johnny Torrio, který kraloval nad sítí heren, sázkových kanceláří, barů a nevěstinců, Za ním přesídlil Al Capone roku 1920 za ním do Chicaga. Spolu s dalšími členy rodiny pomáhal svému bossovi budovat a rozšiřovat impérium zločinu, až se roku 1925 sám stal jeho vládcem. Dokázal se tvrdě vyrovnávat s konkurenty a obratně využívat korupci, panující na radnici v Chicagu. Na počátku třicátých let se jeho dráha proťala se životní linií českého krajana Antona Čermáka, který se stal starostou města, a postavil se na odpor Caponeho gangu se stejnou rozhodností s jakou postupovali federální vyšetřovatelé. Jejich trpělivá práce přivedla Caponeho před soud a za mříže, snad aby se potvrdilo lidové rčení, že „nikomu nerostou stromy do nebe“.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Pražská vydavatelská společnost, Epocha / Magnet, sv. 6, Praha

Jméno chicagského gangstera Al Caponeho (1899-1947) se stalo v široké veřejnosti synonymem pro organizovaný zločin. Za žádnou z vražd, v jejichž pozadí stál, však nebyl nikdy odsouzen a ve vězení se

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Pražská vydavatelská společnost, Epocha / Magnet, sv. 6, Praha

Jméno chicagského gangstera Al Caponeho (1899-1947) se stalo v široké veřejnosti synonymem pro organizovaný zločin. Za žádnou z vražd, v jejichž pozadí stál, však nebyl nikdy odsouzen a ve vězení se nakonec octnul za neplacení daní. Tento svazek edice MAGNET sleduje kariéru Al Caponeho od jejích počátků na ulicích New Yorku.

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Pražská vydavatelská společnost, Epocha / Magnet, č. 6, Praha

Autor v knize vypráví o zločinecké kariéře Al Capona od jejích počátků v ulicích New Yorku. Jeho "rádcem" a "učitelem" se stává Johny Torrio, který kraloval síti heren, sázkových kanceláří, barů a nevěstinců. Za ním přesídlil roku 1920 do Chicaga, které je charakterizováno jako město, v němž vládne korupce a organizovaný zločin. Tam mu mladý gangster pomáhal budovat jeho zločineckou organizaci. Šéfem této organizace se Al Capone stává roku 1925. Za žádnou z vražd, v jejichž pozadí stál, nebyl nikdy odsouzen. Na počátku třicátých let snahu federálních vyšetřovatelů výrazně podpořil i starosta města Antonín Čermák. Jejich trpělivá a snaživá práce nakonec přivedla konečně Al Capona za mříže.

Životní příběh Al Capona - jednoho z největších gangsterů všech dob

Životní příběh Al Capona - jednoho z největších gangsterů všech dob.

Můj názor na knihu Al Capone:

zrušit
, Vyd. 1., česky, Pražská vydavatelská společnost, Epocha, / Magnet, sv. 6, Praha, 161 stran, ISBN: 9788087027998
TOPlist