poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Hypermoderní doba: od požitku k úzkosti

Další autoři: Sébastien Charles, Barbora Holá

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Sociální filozof a esejista Gilles Lipovetsky je známý jako pronikavý analytik naší současnosti a celé postmoderní epochy. Pojem postmodernita označuje vývoj demokratických společností, které se…
Sociální filozof a esejista Gilles Lipovetsky je známý jako pronikavý analytik naší současnosti a celé postmoderní epochy. Pojem postmodernita označuje vývoj demokratických společností, které se oprostily od velkých ideologií zaměřených do budoucnosti a od tíživých systémů norem a pravidel a které se s nadšením obrátily k přítomnosti a začaly si bez omezení užívat jejích předností.
Dnešní dobu podle Lipovetského charakterizuje přívlastek hypermoderní. Je charakterizována především ekonomickou soutěží, rozkvětem technologií a individualismem. Jejich rozvoj, založený na neskromnosti a nadbytku, spěje kupředu nesmírnou rychlostí a vede k všudypřítomnému narušování pravidel, které je zdrojem chaosu a nerovnováhy jak na úrovni celé společnosti, tak na úrovni jednotlivců. Tento vývoj však není fatální a obsahuje v sobě řadu pozitivních momentů.
Kniha je vybavena rozsáhlým úvodem do myšlení Gillesa Lipovetského z pera francouzského filozofa Sébastiena Charlese a rozhovor obou těchto myslitelů též knihu uzavírá.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: V českém jazyce vyd. 1., 2013, česky, Prostor / Střed, 105, Praha

Dnešní dobu podle Lipovetského charakterizuje přívlastek hypermoderní. Vyznačuje se především ekonomickou soutěží, rozkvětem technologií a individualismem. Jejich rozvoj, založený na neskromnosti a nadbytku, spěje kupředu

Pro vydání: V českém jazyce vyd. 1., 2013, česky, Prostor / Střed, 105, Praha

Dnešní dobu podle Lipovetského charakterizuje přívlastek hypermoderní. Vyznačuje se především ekonomickou soutěží, rozkvětem technologií a individualismem. Jejich rozvoj, založený na neskromnosti a nadbytku, spěje kupředu nesmírnou rychlostí a vede k všudypřítomnému narušování pravidel, které je zdrojem chaosu a nerovnováhy jak na úrovni celé společnosti, tak na úrovni jednotlivců. Tento vývoj však není fatální a obsahuje v sobě řadu pozitivních momentů. Kniha je vybavena rozsáhlým úvodem do myšlení Gillesa Lipovetského z pera francouzského filozofa Sébastiena Charlese a rozhovor obou těchto myslitelů též knihu uzavírá. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Kniha francouzského filozofa a sociologa nabízí zamyšlení nad podstatnými znaky současné společnosti a doby, kdy dochází k posunu od postmoderní epochy k fázi, kterou autor nazývá hypermodernitou.

Recenze: Obdobie s výnimočnou úrodou paradoxov

Kto čaká objavné zistenia, vyjde pri tomto čítaní naprázdno. Kritickejší budú autora vnímať ako alibistu par excellence. Nechce sa mu ísť do konfliktov a súdov. Túži po priateľstve s každým, a tak ho nakoniec uznávajú všetci vlažne a bez srdca.…
Ľubomír Jaško, 29. listopadu 2013, sme.sk

Můj názor na knihu Hypermoderní doba:

zrušit
Originál: Temps hypermodernes (francouzsky)
, V českém jazyce vyd. 1., česky, Prostor, / Střed, 105, Praha, 144 stran, ISBN: 9788072602834
TOPlist