poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Dům na předměstí: román

Další autoři: Vladimír Nárožník (umělec), Zina Trochová (editor)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Hrdina policie si zakoupí ve městě dům a tam terorizuje své nájemníky. Poláček se těmto lidem nejen vysmívá, ale zároveň varuje před jejich nebezpečností.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 5. vyd, 1958, česky, Práce, Praha

Satirický román z pražského předměstí z doby po první světové válce. "Poláčkova kronika malých lidí v těžkých poměrech, která neobsahuje slova falešného, ve svém naprosto spolehlivém, pevném, pracném realismu sahá mnohem dál: je to hořká kritika

Pro vydání: 5. vyd, 1958, česky, Práce, Praha

Satirický román z pražského předměstí z doby po první světové válce. "Poláčkova kronika malých lidí v těžkých poměrech, která neobsahuje slova falešného, ve svém naprosto spolehlivém, pevném, pracném realismu sahá mnohem dál: je to hořká kritika vlastnictví, věc plná opovržení a životního stesku s odvahou vidět prudce, ale s talentem napsat krotce." (M. Pujmanová.)

Pro vydání: 4. vyd., v Čs. spis. 1. vyd, 1955, česky, Československý spisovatel / Poláček, Karel: Dílo, Praha

Do protikladu k postavě bojácného a opatrnického úředníčka Syrového klade Poláček strážníka Faktora, nesnášenlivého, lakomého a nadutého majitele domu, bezohledně vykořisťujícího a terorisujícího své nájemníky. Vedle těchto ústředních postav uvádí celou galerii rázovitých figurek pražského předměstí. "Poláčkova kronika malých lidí v těžkých poměrech, která neobsahuje slova falešného ve svém naprosto spolehlivém, pevném, pracném realismu sahá mnohem dál: je to hořká kritika vlastnictví, věc plná opovržení a životního stesku zkušená; s odvahou vidět prudce, ale s talentem napsat to krátce." (M. Pujmanová.)

Pro vydání: 3. vyd, 1949, česky, Fr. Borový, Praha

"Tuto humoristickou knihu je třeba brát vážněji než dobré tři čtvrtiny dnešní české produkce. Poláčkova kronika malých lidí v těžkých poměrech, která neobsahuje slova falešného ve svém naprosto spolehlivém, pevném, Pracném realismu od píky, sahá mnohem dál: je to hořká kritika vlastnictví, věc plná opovržení a životního stesku, zkušená; s odvahou vidět prudce, ale s talentem napsat to krotce. Hmatatelně, zblízka. Ten policajt s vášní utiskovat, protěžovat, s žízní po moci, prcstiži a popularitě, ten zdatný muž s žáhou po zisku, ten chlap je fantastický pravdivý. Nová postava do světové literatury: esence zupáctví majetku." (M. Pujmanová o prvním vyd.)

Můj názor na knihu Dům na předměstí:

zrušit
, 7. vyd., v Nakl. Franze Kafky 1. vyd., česky, Nakladatelství Franze Kafky, / Spisy Karla Poláčka, sv. 2, Praha, 245 stran, ISBN: 808584401X
TOPlist