poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Jochen Peiper: Hitlerův muž

Další autoři: Darja Kobzíková (překladatel), Darja Kobzíková

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Jedné noci 14. 7. 1976 byl v malé francouzské vesničce zavražděn muž. Ten muž se jmenoval Jochen Peiper, jeden z „Hitlerových mužů“ a vůdců německé armády.

Charles Whiting velmi zasvěceně a zajímavě…
Jedné noci 14. 7. 1976 byl v malé francouzské vesničce zavražděn muž. Ten muž se jmenoval Jochen Peiper, jeden z „Hitlerových mužů“ a vůdců německé armády.

Charles Whiting velmi zasvěceně a zajímavě vypráví příběh života tohoto charismatického muže a vynikajícího vojáka. Mnoho toho o něm není známo, ale to, co je známo, najdete v této knize.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2002, česky, Jota / Jota - Military, Brno

Jaký ve skutečnosti byl Joachim Peiper ? Pro některé horlivý, drsný a odvážný velitel, vyjímečný voják, tvrdý k sobě i ostatním, pro mnohé jen další německý válečný zločinec z řad SS. Jeden z nejmladších velitelů vojsk SS bojoval

Pro vydání: Vyd. 1., 2002, česky, Jota / Jota - Military, Brno

Jaký ve skutečnosti byl Joachim Peiper ? Pro některé horlivý, drsný a odvážný velitel, vyjímečný voják, tvrdý k sobě i ostatním, pro mnohé jen další německý válečný zločinec z řad SS. Jeden z nejmladších velitelů vojsk SS bojoval opakovaně na východní frontě, v Itálii, Francii, Maďarsku. Po válce byl odsouzen k trestu smrti za údajnou účast na povraždění zajatých spojeneckých vojáků u městečka Malmédy při operaci v Ardenách na přelomu let 1944 a 1945. Autor věnuje největší pozornost právě této události a roli, kterou zde sehrál J. Peiper. Pokouší se o pečlivou rekonstrukci událostí, posoudit na základě všech známých skutečností, zda byl či nebyl vinen za "Malmédský masakr". Peiper byl omilostněn a po 13 letech propuštěn z vězení. V r. 1976 byl zabit za nevyjasněných okolností ve svém domku v severní Francii. Fotografie. W2b+ 20030113 kyliank

Životní osudy jednoho z velitelů elitní divize zbraní SS - Leibstandarte Adolf Hitler - za 2. světové války.

Můj názor na knihu Jochen Peiper:

zrušit
TOPlist