poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Všeobecné koncily: ohniska církevních dějin

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Shrnující historické pojednání o všeobecných (ekumenických) koncilech od Nikáje až po II. vatikánský sněm se obrací k zájemcům o církevní dějiny a dějiny křesťanské teologie.

Nabízí odborné, současně…
Shrnující historické pojednání o všeobecných (ekumenických) koncilech od Nikáje až po II. vatikánský sněm se obrací k zájemcům o církevní dějiny a dějiny křesťanské teologie.

Nabízí odborné, současně však velice čtivé uvedení do světa církevních koncilů, které významným způsobem spoluutvářely dějiny křesťanství, a to jak ve věroučné oblasti, tak i v oblasti instituční. Autor v této knize zprostředkovává výsledky nejnovějších bádání o všeobecných sněmech a ukazuje, jakými způsoby se při nich odehrávalo vzájemné působení církve a dějin, církve a aktuálního „světa“.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), Brno

Učebnice se zaměřuje na teologické i instituční otázky spojené s koncily, a to od nikajského koncilu v r. 325 k 2. vatikánskému koncilu, konanému v letech 1962-1965. Pojednává také např. o vztahu státu a církve,

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), Brno

Učebnice se zaměřuje na teologické i instituční otázky spojené s koncily, a to od nikajského koncilu v r. 325 k 2. vatikánskému koncilu, konanému v letech 1962-1965. Pojednává také např. o vztahu státu a církve, rozkolu s východními církvemi, papežských schizmatech, konciliarismu, modernismu apod. Autor, německý jezuita a profesor církevních dějin, se zabývá také otázkou definice ekumenického (všeobecného) koncilu (na rozdíl od regionálního), která není jednoznačná. Proto se věnuje mimo 21 uznaným ekumenickým koncilům i některým jiným zasedáním církve. Autor navrhuje zjednodušené rozdělení na 3 typy koncilů: císařské říšské koncily starověku, středověké koncily západního křesťanství a novodobé koncily katolické církve. Těmto třem novověkým koncilům (tridentskému a dvěma vatikánským) je věnována asi polovina knihy. Určeno pro studenty a zájemce o teologii a historii.

Vysokoškolská učebnice pojednávající o dějinách křesťanských koncilů od 4. do 20. století.

Můj názor na knihu Všeobecné koncily:

zrušit
Originál: Allgemeine Konzilien - Brennpunkte der Kirchengeschichte, Brennpunkte der Kirchengeschichte (německy)
, 1. vyd., česky, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK),, Brno, 338 stran, ISBN: 9788073253455
TOPlist