poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Ukradený život: léta týrání a ponižování v náboženské sektě

Další autoři: Ivana Vízdalová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kazatel Paul Schäfer vytvořil v náboženské sektě vlastní svět plný sadistického násilí. Zde mohl děti, ženy i muže beztrestně ponižovat, týrat, znásilňovat, trápit hlady, drasticky jim vymývat mozky a…
Kazatel Paul Schäfer vytvořil v náboženské sektě vlastní svět plný sadistického násilí. Zde mohl děti, ženy i muže beztrestně ponižovat, týrat, znásilňovat, trápit hlady, drasticky jim vymývat mozky a jinak je ničit. Tento pekelný domov, který „otec Paul“ svým ovečkám připravil, zůstal desetiletí bez povšimnutí vnějšího světa, dokud se některé z obětí nevzepřely.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Alpress / Klokan, Frýdek-Místek

Po druhé světové válce jsou lidé v Německu a v Rakousku zmateni, potřebují duchovní oporu a pro manipulátorské pseudokazatele, jako je pedofilní Paul Schäfer, nastává doba žní. Brzy si vybuduje kroužek oddaných příznivců, dostává je do

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Alpress / Klokan, Frýdek-Místek

Po druhé světové válce jsou lidé v Německu a v Rakousku zmateni, potřebují duchovní oporu a pro manipulátorské pseudokazatele, jako je pedofilní Paul Schäfer, nastává doba žní. Brzy si vybuduje kroužek oddaných příznivců, dostává je do své moci, podřizuje je své vůli a záhy z nich vytváří zcela závislé bytosti, které v něm vidí boha, odevzdávají mu veškeré své majetky a jsou ochotni ho následovat kamkoliv. V Sieburgu jeho spolek zakládá domov mládeže, ve kterém Schäfer zneužívá své dětské chlapecké oběti; poté, co hrozí, že bude prozrazen, svoji sektu přesouvá do Chile. Zde v šedesátých letech zakládá zemědělskou komunitu nazvanou Colonia Dignidad /Kolonie Důstojnost/, ovšem s lidskou důstojností nemá jeho kolonie nic společného, naopak, v době největšího "rozkvětu" si nezadá s koncentračním táborem. Ploty z ostnatých drátů, věznění, bití, týrání psychické i fyzické, sexuální zneužívání, to všechno pod pláštíkem víry v boha... Schäfer se dokonce stává stoupencem generála Pinocheta a na území jeho komunity se odehrává mučení a vraždění desítek Pinochetových politických odpůrců. Hlavní otázka knihy je: Jak je možné, že se lidé nechají zmanipulovat natolik, že jsou schopni zapomenout na svoji lidskou důstojnost a stát se neplnoprávnými otroky?

Dramatické vypravování o sexuálním zneužívání dětí v náboženské sektě. Kniha je napsána podle výpovědí přímých svědků a obětí těchto zločinů.

Můj názor na knihu Ukradený život:

zrušit
Originál: Unser geraubtes Leben (německy)
, Vyd. 1., česky, Alpress, / Klokan, Frýdek-Místek, 335 stran, ISBN: 9788074661808
TOPlist