poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Cesty za hity: osudy 40 písní z dějin rocku a populární hudby včetně 5 bonusů z Česka

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Publikace vypráví o vzniku 40 slavných písní ze světové i české domácí scény a popisuje zajímavé okolnosti, které provázely jejich cestu na výsluní.
Čtenáři tu naleznou nejen první rocknroll Rock…
Publikace vypráví o vzniku 40 slavných písní ze světové i české domácí scény a popisuje zajímavé okolnosti, které provázely jejich cestu na výsluní.
Čtenáři tu naleznou nejen první rock´n´roll Rock Around The Clock v podání Billa Haleyho a jeho skupiny Comets, baladu Love Me Tender Elvise Presleyho, první singl Beatles s písní Love Me Do, Dylanův slavný protestsong Blowing In The Wind, ale i Bohemian Rhapsody od Freddieho Mercuryho a Queen, Lennonovo Imagine, olympickou Želvu nebo tragické osudy, které provázely zrod Modlitby pro Martu v podání Marty Kubišové, ze které se stala hymna českého národa v době normalizace.
Kapitoly obsahují bohatou obrazovou dokumentaci.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2007, česky, Mladá fronta, Praha

V této publikaci vytvořil autor (hudební publicista) svůj seznam 40 nejvýznamnějších písní rockové a populární hudby. 35 z nich je ze světové produkce, českou hudbu zastupuje zbývajících 5. Výběr skladeb je vcelku tradiční a zaměřuje se na

Pro vydání: 1. vyd., 2007, česky, Mladá fronta, Praha

V této publikaci vytvořil autor (hudební publicista) svůj seznam 40 nejvýznamnějších písní rockové a populární hudby. 35 z nich je ze světové produkce, českou hudbu zastupuje zbývajících 5. Výběr skladeb je vcelku tradiční a zaměřuje se na veleúspěšné hity, jak rockové, tak i ty popové. Chronologicky podle data vzniku jednotlivých písní se tak dozvídáme o historii šlágrů jako "House of the Rising Sun", "Rock Around the Clock", "Blowin´ in the Wind", "Light My Fire", "Imagine" nebo "Želva". Každá skladba je dopodrobna rozebrána od svého vzniku (kdy a kým byla napsána), přes nahrávání až po vstup do hitparád a její ohlas. U většiny zde zmíněných písní je kladen důraz na jednu konkrétní verzi, která daný hit proslavila, ale autor nezapomíná ani na verze jiných interpretů, pokud existují. Na konci každé kapitoly je i přesná statistika o umístění skladby v hitparádách. Kniha obsahuje černobílé fotografie a rejstřík.

Publikace o 40 nejslavnějších světových i českých hitech rockové a populární hudby podle výběru hudebního publicisty J. Císaře zprostředkovává jejich příběhy od vzniku konkrétní skladby až po její úspěch v hitparádách

Publikace o 40 nejslavnějších světových i českých hitech rockové a populární hudby podle výběru hudebního publicisty J. Císaře zprostředkovává jejich příběhy od vzniku konkrétní skladby až po její úspěch v hitparádách.

Recenze: Cesty za hity jsou zbytečně daleké

Publicista Jaroslav Císař vydal knihu Cesty za hity, v níž přibližuje okolnosti vzniku a další osudy čtyřiceti písní, z nichž většinu dobře zná i velmi povrchní posluchač populární hudby.
Ondřej Bezr, 14. června 2007, iDnes.cz

Můj názor na knihu Cesty za hity:

zrušit
TOPlist