poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Posedlost

Další autoři: Jana Jašová (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Mrazivý, poutavý, duchaplný a vášnivý příběh inspirovaný skutečnými událostmi vás opřede pavučinou jako skutečné zaklínadlo.

V posledním ročníku Akademie svaté Jany v Danversu v Massachusetts to…
Mrazivý, poutavý, duchaplný a vášnivý příběh inspirovaný skutečnými událostmi vás opřede pavučinou jako skutečné zaklínadlo.

V posledním ročníku Akademie svaté Jany v Danversu v Massachusetts to pořádně vře. Studentky se připravují na pohovory na vysoké školy, soupeří o to, která z nich skončí jako nejlepší absolventka ročníku, prožívají první lásky. Všichni očekávají, že dívky velký tlak zvládnou. Jenže se mýlí.

Nekorunovaná školní královna se uprostřed hodiny zhroutí s podivnými křečemi a tikem. Lékařská záhada. Nemoc se ale vzápětí rozšíří a brzy už začíná stejnými symptomy trpět stále víc studentek exkluzivní dívčí střední školy. Mají křeče, ztrácejí vlasy, dostávají prudké záchvaty kašle. Školu svaté Anny zachvátí panika, šíří se klepy a dohady, propuká hysterie.
Případu se brzy chytnou média a vypuká horečnatá snaha odhalit příčinu potíží studentek. Může za to očkování? Znečištění životního prostředí? Stres? Nebo to snad dívky jen předstírají? Jedině Colleen, která pracuje na zvláštním projektu o čarodějnických procesech v Salemu, si uvědomuje zvláštní shodu okolností. Jejich město se kdysi dávno jmenovalo Salem, a už před třemi sty lety tu skupina děvčat trpěla podobnými příznaky...

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Fortuna Libri, Praha

Hlavní hrdinka příběhu Colleen Rowleyová uzavírá poslední ročník Akademie svaté Jany v Danversu a těší se na vysněné studium na prestižním Harvardu. Studijní snahy zdejších adeptek jsou však narušeny velmi podivnou nemocí, která zasáhla několik z

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Fortuna Libri, Praha

Hlavní hrdinka příběhu Colleen Rowleyová uzavírá poslední ročník Akademie svaté Jany v Danversu a těší se na vysněné studium na prestižním Harvardu. Studijní snahy zdejších adeptek jsou však narušeny velmi podivnou nemocí, která zasáhla několik z nich. Křeče, ztráta vlasů a prudké záchvaty kašle rozpoutají paniku a začíná propukat chaos a hysterie. Horečnatě je hledána příčina i lék na tyto záhadné potíže, ale jen cílevědomá a tvrdě pracující Colleen začíná pozvolna cosi tušit. Při práci na projektu o čarodějnických procesech totiž zjistí, že jejich město se kdysi jmenovalo Salem a před třemi sty lety zde skupina dívek trpěla podobnými příznaky jako její spolužačky. Současný příběh je prokládán vstupy z památného roku 1692, kdy v Salemu vypukl hon na čarodějnice a prostřednictvím své zpovědi jej předkládá účastnice procesů Ann Putnamová. A právě minulost má s přítomností možná společný styčný bod a porovnává životy dívek tehdy a nyní. Autorka dává čtenáři na výběr, zda události byly způsobeny zásahem nadpřirozených sil, či je lze objasnit racionálními fakty.

Hororově laděný román balancuje na rozhraní fantastiky a reality, minulosti a přítomnosti, faktů versus nadpřirozena. Jisté podivné události ze současného školního prostředí Akademie v Danversu upomínají na dávné čarodějnické aféry ve městě Salem.

Recenze: Když dívčí starosti vyústí v posedlost

Sama o sobě je Posedlost až na uvedenou výtku k předvídatelnosti napínavá, zpracovává zajímavou historickou etapu i mladistvé strasti současníků a poukazuje na paralely mezi historií a nynějškem. Historická linie vyprávění nejspíš získává na…
Iveta Lužná, 12. ledna 2015, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Posedlost:

zrušit
Originál: Conversion (anglicky)
, 1. vyd., česky, Fortuna Libri,, Praha, 424 stran, ISBN: 9788073219116
TOPlist