poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Tigrid, poprvé: průvodce osudem inteligentního muže ve dvacátém století

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

První knižní životopis Pavla Tigrida vychází v roce desátého výročí jeho smrti. Je to příběh člověka, který se celý život vyjadřoval psaným slovem, byl však hlavně mužem činu. Člověk, považovaný…
První knižní životopis Pavla Tigrida vychází v roce desátého výročí jeho smrti. Je to příběh člověka, který se celý život vyjadřoval psaným slovem, byl však hlavně mužem činu. Člověk, považovaný komunisty před rokem 1989 za jejich největšího nepřítele, paradoxně svůj zápas s nimi nevedl z pozic antikomunismu: věřil, že zvítězí, pokud osloví ty inteligentnější z nich a získá je na svou stranu. Snažil se o to hlavně na stránkách časopisu Svědectví, který vydával od roku 1956, ale zdaleka nejen tam. Svůj boj s komunisty vedl často bez rukavic, stejně jako oni. Obracel se k veřejnosti, ale byl nucen pohybovat se i ve světě tajných služeb. Jak vzdoroval strachu? A jak vůbec unesl svou obrovskou odpovědnost? Kromě příběhu celoživotního bojovníka s totalitou kniha nabízí i odpověď na otázku: Jak žít dnes a vlastně kdykoliv, pokud se člověk rozhodne pro bytostně aktivní roli.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Mladá fronta, Praha

Publikace vychází jako připomínka desátého výročí úmrtí Pavla Tigrida. Zkušený životopisec Pavel Kosatík líčí životní osudy zajímavé osobnosti, která zanechala výraznou stopu v československých dějinách 20. století. Pavel Tigrid studoval před

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Mladá fronta, Praha

Publikace vychází jako připomínka desátého výročí úmrtí Pavla Tigrida. Zkušený životopisec Pavel Kosatík líčí životní osudy zajímavé osobnosti, která zanechala výraznou stopu v československých dějinách 20. století. Pavel Tigrid studoval před druhou světovou válkou v Praze práva, po okupaci Československa odešel do exilu a válku prožil jako redaktor BBC v Londýně. V krátkém poválečném období patřil v Československu k uznávaným novinářům nekomunistické orientace. Podruhé zamířil Tigrid do exilu v roce 1948; stál u zrodu Rádia Svobodná Evropa, žil ve Spojených státech, později se usadil ve Francii a do dějin českého exilového novinářství se zapsal jako vydavatel časopisu Svědectví. Kniha popisuje - dosti kriticky - i jeho politické angažmá v polistopadové éře, kdy Tigrid působil jako ministr kultury ve vládě Václava Klause. Životopis se snaží o postižení Tigridovy světonázorové orientace, o nástin vývoje jeho názorů a o vylíčení nejednoduchých vztahů v rámci čs. exilu.

Životopis výrazné postavy české exilové žurnalistiky i české politiky po roce 1989.

Recenze: Pavel Tigrid očima Pavla Kosatíka. Vydavatel Svědectví byl Havlovou exilovou spojkou

Svorník českého exilu se jmenoval Pavel Tigrid. Jeho životní dráha se stala klíčovým dílkem skládačky českého 20. století, kterou v monografiích buduje Pavel Kosatík.
Erik Siegl, 27. února 2014, art.iHNed.cz

Recenze: Já jsem agent CIA, jsem nebezpečnej a jsem zlej!

První životopisná kniha o Pavlu Tigridovi, novináři, který nechtěl žít v komunismu.
Tomáš Weiss, 17. ledna 2014, Inforum.sk

Recenze: O Tigridovi jen v dobrém nestačí

V nakladatelství Mladá fronta chtěli asi nějak důstojně připomenout desáté výročí úmrtí Pavla Tigrida, neodmyslitelné osobnosti české exilové žurnalistiky a rozhodli se za tím účelem vydat biografii napsanou Pavlem Kosatíkem.
Daniel Strož, 8. listopadu 2013, Literarium.cz

Můj názor na knihu Tigrid, poprvé:

zrušit
TOPlist