poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Scénář pro 21. století

Další autoři: Michaela Graeberová (překladatel), Michaela Graeberová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

The 21st Century Screenplay autorky Lindy Aronson je jednou z nejuznávanějších publikací věnovaných psaní filmových scénářů.

Autorka na základě klasických scenáristických příruček a pečlivé studie…
The 21st Century Screenplay autorky Lindy Aronson je jednou z nejuznávanějších publikací věnovaných psaní filmových scénářů.

Autorka na základě klasických scenáristických příruček a pečlivé studie filmů, které zavedená pravidla s úspěchem porušují, vytvořila komplexní praktickou příručku pro scenáristy. Podrobně se věnuje scénáři klasického i uměleckého filmu a dospívá až ke snímkům jako 21 Gramů, Pulp Fiction, Memento či Věčný svit neposkvrněné mysli. Praktický rozměr příručky posilují rady věnované aspektům tvůrčího psaní, jako například časově efektivnímu psaní, kreativitě pod tlakem či aspiracím na mezinárodní soutěže.

Kniha může být užitečná ve všech oblastech, v nichž se využívá práce s příběhem, ve scenáristice, dramaturgii i dokumentárním filmu, od televize a rozhlas přes literární tvůrčí psaní až po počítačové hry.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vydání, 2014, česky, Akademie múzických umění v Praze, Praha

Kniha je jednou z neuznávanějších příruček zabývajících se psaním scénářů. Teoretickou část doplňují analýzy filmů, ve kterých autorka odhaluje strategie moderního vyprávění.

Recenze: Pravidla, triky, chyby a příklady

Přehledná, názorná, množstvím grafů a schémat doplněná publikace, vydaná nakladatelstvím AMU (naštěstí se už neopakuje překladatelské fiasko, které provázelo vydání monumentální práce Davida Bordwella a Kristin Thompsonové Dějiny filmu týmž…
Pavel Mandys, 26. září 2015, iLiteratura.cz

Můj názor na knihu Scénář pro 21. století:

zrušit
Originál: 21st century screenplay. (anglicky)
, 1. vydání, česky, Akademie múzických umění v Praze, Praha, 337 stran, ISBN: 9788073313142
TOPlist