poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Sága rodu Porsche: rodinné dějiny jednoho automobilu

Další autoři: Thomas Ammann

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Už několik desetiletí fascinuje Porsche automobilové příznivce z celého světa. Co se však doopravdy skrývá za plechovou karoserií s nezaměnitelnou siluetou? Porsche je celosvětově nejvýnosnější…
Už několik desetiletí fascinuje Porsche automobilové příznivce z celého světa. Co se však doopravdy skrývá za plechovou karoserií s nezaměnitelnou siluetou? Porsche je celosvětově nejvýnosnější automobilovou firmou, zároveň je však už po tři generace těsně spjato s osudy jedné rodiny.

Je nejen snem současných vyznavačů rychlosti, ale byl i snem svého tvůrce, muže s českými kořeny, rodáka z Vratislavic nad Nisou, konstruktéra Ferdinanda Porsche. Otce zakladatele proslulé automobilové firmy.

Jak se Ferdinandu Porschovi podařilo vybudovat tak skvělou a fungující firmu? Se svým talentem a pracovitostí se octl ve správnou dobu na správném místě. Dostal Hitlerovu důvěru, aby sestrojil levný lidový vůz, a využil jí vrchovatě. Bohaté dotace, velké zisky i levná pracovní síla vězňů koncentračních táborů stojí v základech jedné z nejúspěšnějších firem automobilového průmyslu.

Dvě rodinné větve – Porsche a Piëch – dnes patří k nejúspěšnějším německým výrobcům automobilů. Porsche, Audi, Volkswagen, to jsou značky, na které by byl Ferdinand Porsche hrdý.


„Nejdřív jsem se rozhlížel kolem sebe – vůz, o kterém jsem snil, ale ne a ne najít. Nakonec jsem se tedy rozhodl, že si ho vyrobím sám.“
Ferry Porsche, syn Ferdinanda Porsche (1909–1998)

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Práh, Praha

Kniha popisuje vývoj automobilu značky Porsche a jeho význam v německých dějinách. Automobil, který je po celou dobu spjat s rodinou Porsche, má svůj původ již na konci 19. století, kdy Ferdinand Porsche sestavil první automobil poháněný elektrickým,

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Práh, Praha

Kniha popisuje vývoj automobilu značky Porsche a jeho význam v německých dějinách. Automobil, který je po celou dobu spjat s rodinou Porsche, má svůj původ již na konci 19. století, kdy Ferdinand Porsche sestavil první automobil poháněný elektrickým, následně hybridním motorem. Obsáhlá publikace přibližuje život celé rodiny, popisuje spolupráci s německou armádou během válečného období, jednotlivé modely, krize i úspěchy společnosti a celkovou koncepci a strategii firmy sahající až do 21. století. Jako jedna z mála automobilek si Porsche zachovala svou vazbu na členy rodiny, a to již po tři generace. Jaké inovace přinese značka v budoucích letech, nastiňuji autoři v této zajímavé knize.

Kniha seznámí čtenáře s dějinami rodu Porsche a s vývojem jednoho z nejluxusnějších součaných automobilů.

Můj názor na knihu Sága rodu Porsche:

zrušit
TOPlist