poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Prahou s otevřenýma očima.

IV. /

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

V předmluvě třetího svazku úspěšné trilogie PRAHOU S OTEVŘENÝMA OČIMA (2005-2006) se uvádí, že opravdoví "pražští chodci" dobře vědí, že úžasná překvapení v Praze nikdy nekončí. Ani sama…
V předmluvě třetího svazku úspěšné trilogie PRAHOU S OTEVŘENÝMA OČIMA (2005-2006) se uvádí, že opravdoví "pražští chodci" dobře vědí, že úžasná překvapení v Praze nikdy nekončí. Ani sama autorka nakonec neodolala vábení rodného města a připravila další, již čtvrté pokračování nevšedních pražských procházek a příběhů. Zamíříme-li tedy znovu do starého jádra Prahy, užasneme, kolik pozoruhodností tam ještě objevíme!
Mimo jiné se projdeme areálem Pražského hradu po stopách slavného architekta Plečnika, navštívíme nově otevřenou Černínskou zahradu a nepřehlédneme ani moderní sochu písničkáře Karla Hašlerka na Starých zámeckých schodech, sousoší Nicholase Wintona a "jeho dětí" na Hlavním nádraží či obnovenou Svatojanskou mřížku na Karlově mostě. Poutavá kniha dále nabízí staropražské pověsti, úryvky ze starších i současných románů, básně, pozapomenuté milostné příběhy (včetně "beatnické romance" z Malé Strany) i rozmanité "dušičkové historie" z Vinohradského hřbitova.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, NLN, Nakladatelství Lidové noviny, Praha

Tentokrát se autorka vrací do historického centra města na Hradčany, Malou Stranu, Staré Město a Josefov, Nové Město a Vinohrady, kde seznamuje čtenáře se známými i méně známými místy (kostely, domy, parky, hřbitovy, sochami

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, NLN, Nakladatelství Lidové noviny, Praha

Tentokrát se autorka vrací do historického centra města na Hradčany, Malou Stranu, Staré Město a Josefov, Nové Město a Vinohrady, kde seznamuje čtenáře se známými i méně známými místy (kostely, domy, parky, hřbitovy, sochami aj.), ke kterým se váže nějaký příběh či legenda nebo jsou spojeny s působením zajímavé osobnosti českých dějin. Text oživují úryvky z beletrie i odborných prací věnovaných Praze. V závěru je seznam literatury.

Čtvrté pokračování netradičního průvodce po pražských místech a památkách, které jsou spojeny s určitým příběhem

Čtvrté pokračování netradičního průvodce po pražských místech a památkách, které jsou spojeny s určitým příběhem.

Můj názor na knihu Prahou s otevřenýma očima. (IV. /):

zrušit
TOPlist