poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Domácí šťáva

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, , Barbara / Krokusy, Humpolec [i.e. Šenov u Ostravy]

Zdeněk Škrabánek využívá ve sbírce hojnost motivů a nálad, píše verše, které mají nejen milostný náboj nebo vzpomínkový odkaz, ale obsahují i ozvěny dávných legend či náboženské motivy. Autorovou inspirací zůstavá i

Pro vydání: 1. vyd., 2014, , Barbara / Krokusy, Humpolec [i.e. Šenov u Ostravy]

Zdeněk Škrabánek využívá ve sbírce hojnost motivů a nálad, píše verše, které mají nejen milostný náboj nebo vzpomínkový odkaz, ale obsahují i ozvěny dávných legend či náboženské motivy. Autorovou inspirací zůstavá i haiku, klasická a tradiční forma japonského písemnictví, jež se zde objevuje hned v deseti variacích. V některých pasážích upozorňují Škrabánkovy básně i na významné osobnosti ze světových dějin a umění (zvláště pak z literatury), jejichž osudy a díla znamenaly důležitý podnět k jeho tvorbě. Soubor Škrabánkových veršů je doprovázen řadou černobílých snímků, na nichž jsou většinou zobrazeny momentky z míst, jež pro něho mají význam trvalého bydliště i zřetelnou symboliku domova - tedy z města Humpolce a jeho okolí.

Samostatná básnická prvotina humpoleckého středoškolského pedagoga obsahuje verše, které jsou v nejrůznějších obrazech ohraničeny rámem autorovy rodné Vysočiny.

Můj názor na knihu Domácí šťáva:

zrušit
, 1. vyd., , Barbara, / Krokusy, Humpolec [i.e. Šenov u Ostravy], 72 stran, ISBN: 9788090551824
TOPlist