poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa

Další autoři: Jan Sládek (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Turistický průvodce? Sociologická studie? Geografická příručka? Historická esej? Filozofické zamyšlení? Výrazů, jimiž se dá charakterizovat nejnovější kniha Alastaira Bonetta, je celá řada.

Autor…
Turistický průvodce? Sociologická studie? Geografická příručka? Historická esej? Filozofické zamyšlení? Výrazů, jimiž se dá charakterizovat nejnovější kniha Alastaira Bonetta, je celá řada.

Autor čtenáře zavede na 47 neobvyklých míst po celém světě – od Leningradu na chladném severu po Mekku v rozpálené poušti, od vod Bengálského zálivu po hory střední Ameriky, od míst obecně známých až po taková, jež zná jen pár místních domorodců.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2015, česky, Jota, Brno

Poznejte 47 neobvyklých míst po celém světě - od Leningradu na chladném severu po Mekku v rozpálené poušti, od vod Bengálského zálivu po hory střední Ameriky, od míst obecně známých až po taková, jež zná jen pár místních domorodců. Navštivte lokality,

Pro vydání: Vyd. 1., 2015, česky, Jota, Brno

Poznejte 47 neobvyklých míst po celém světě - od Leningradu na chladném severu po Mekku v rozpálené poušti, od vod Bengálského zálivu po hory střední Ameriky, od míst obecně známých až po taková, jež zná jen pár místních domorodců. Navštivte lokality, které nikdy neexistovaly, ačkoliv jsou běžně k nalezení v mapách (Písečný ostrov), stejně jako ty, kde živí koexistují se zemřelými (Severní hřbitov v Manile). Dozvíte se o místech, kolem nichž lidé denně jezdí do práce, a nikdy si jich nevšimli (Dopravní ostrůvek), o místech, o která nikdo nestojí (Bir Tawil), i o těch, která existovala "jen jako" (Arne). Autor vám přiblíží mnohá další podivuhodná i podivná místa. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Kniha o jedinečných, zvláštních, neprozkoumaných a neobvyklých destinacích celého světa. Zároveň zamyšlení nad významem konkrétního místa, co znamená nejen pro jeho obyvatele, ale i lidi obecně.

Recenze: Prozkoumejte svět z jiného úhlu pohledu

Není to ani klasický cestopis, ani odborná literatura. Je to soubor zamyšlení nad vztahem člověka a místa z různých úhlů pohledu. Už jen proto je výběr míst nutně subjektivní, jiný autor by psal o odlišných lokalitách. Uvádí základní informace o…
Pavla Sklenářová, 18. června 2015, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa:

zrušit
Originál: Off the map (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Jota,, Brno, 287 stran, ISBN: 9788074627477
TOPlist