poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Případ Neruda

Další autoři: Jana Lišková (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Mezinárodní bestseller z Chile. Romány Roberta Ampuera, v hlavní roli se soukromým detektivem Cayetanem Brulém, se staly světovou senzací.

Starý a nemocný Pablo Neruda se právě vrátil do Chile, poté co…
Mezinárodní bestseller z Chile. Romány Roberta Ampuera, v hlavní roli se soukromým detektivem Cayetanem Brulém, se staly světovou senzací.

Starý a nemocný Pablo Neruda se právě vrátil do Chile, poté co opustil svůj post chilského velvyslance v Paříži. Jeho život byl plný úspěchů, ale přesto — zbývá mu rozřešit jednu věc. Nejistota ho trýzní tím více, čím silněji cítí blížící se konec. V zimě roku 1973 pozná Kubánce jménem Cayetano Brulé a přesvědčí ho, aby se ujal pátrání, které už navždy změní Cayetanův život.

Na Nerudův popud podnikne Cayetano malou cestu kolem světa, v honbě za pravdou navštíví Mexiko, Castrovu Kubu, Kolumbii i nebezpečný, za Zdí skrytý východní Berlín. Zatímco se potýká s nástrahami svého nového povolání soukromého detektiva, nemocný básník netrpělivě čeká na výsledek pátrání… a nad Chile se stahují mračna vojenského převratu.

Toto dobrodružství obsáhne řadu zemí, kultur a politických idejí. Ampuerův román je nejen romantický, barvitý příběh s akční zápletkou, ale i neotřelý vhled do života velikána světové literatury — Pabla Nerudy — a politický thriller, odehrávající se během bouřlivého konce jedné éry.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Host, Brno

Chile je na počátku sedmdesátých let 20. století zemí, v níž panuje dusná atmosféra, vyznačující se neustálými konfrontacemi mezi příznivci levicově orientované vlády a jejími odpůrci. Vyostřená situace směřuje k vojenskému puči a tehdy si těžce nemocný

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Host, Brno

Chile je na počátku sedmdesátých let 20. století zemí, v níž panuje dusná atmosféra, vyznačující se neustálými konfrontacemi mezi příznivci levicově orientované vlády a jejími odpůrci. Vyostřená situace směřuje k vojenskému puči a tehdy si těžce nemocný básník Pablo Neruda uvědomuje, že jeho život se nezadržitelně blíží ke konci. Chce z tohoto světa odejít se ctí, a proto se rozhodne vyřešit dávné tajemství, které ho nyní tísní, sužuje a psychicky deptá. Neruda se totiž domnívá, že z jednoho jeho krátkého, nicméně vášnivého vztahu, k němuž došlo přibližně před třiceti roky, se narodila dcera. K potvrzení této teorie najme Neruda kubánského emigranta Cayetana Brulého, jenž ovšem nemá s vyšetřovacími postupy žádné zkušenosti, a tak mu básník jako průpravu doporučí četbu kriminálních příběhů Georgese Simenona s komisařem Maigretem. Brulé se, vyzbrojen pouze Maigretovou logikou, pouští do složitého pátrání téměř po celém světě, v němž nakonec dosáhne konkrétního a úspěšného výsledku...

Nevšední detektivní příběh, v němž se hlavní hrdina na přání slavného básníka Pabla Nerudy pokouší vysvětlit jednu nevyjasněnou kapitolu z jeho soukromého života.

Recenze: Hledání ztracené lásky na pozadí chilské revoluce

Kniha je výjimečná spojením osobního příběhu Pabla Nerudy s důležitými historickými událostmi, které proběhly v Chile v letech 1970 až 1973. Nejedná se ale jen o fakta. Ampuero vycházel z doložených událostí z básníkova života, které popisují jeho…
Jana Křepelová, 8. září 2014, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Případ Neruda:

zrušit
Originál: Caso Neruda (španělsky)
, 1. vyd., česky, Host,, Brno, 393 stran, ISBN: 9788074910357
TOPlist