poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Baronka v opeře: život a zpívání Jarmily Novotné

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Jarmila Novotná (1907-1994), jedna z nejzářivějších operních hvězd, velká osobnost dvacátého století. Jako Smetanova Mařenka debutovala v Národním divadle v sedmnácti letech. Stala se hvězdou…
Jarmila Novotná (1907-1994), jedna z nejzářivějších operních hvězd, velká osobnost dvacátého století. Jako Smetanova Mařenka debutovala v Národním divadle v sedmnácti letech. Stala se hvězdou berlínské i vídeňské Státní opery, u nohou jí leželo publikum salcburských letních her. Zvykla si na potlesk v Paříži, Londýně, Buenos Aires i Veroně a Neapoli. Šestnáct let, déle než z Čechů kdokoli jiný, byla hvězdou newyorské Metropolitní opery. Spolupracovala s dirigentem Arturem Toscaninim, režisérem Maxem Reinhardtem a mnoha dalšími. Mezi jejími úspěšnými hollywoodskými filmy jsou třeba Poznamenaní, v nichž vytvořila ústřední dvojici s Ivanem Jandlem, dosud jediným českým držitelem hereckého Oscara.
Dvořili se jí nejzajímavější muži její doby včetně prezidenta T. G. Masaryka a jeho syna Jana. Skladatelé ji přemlouvali, aby pro ně zpívala (Richard Strauss), případně jí psali role rovnou na tělo (Franz Lehár). Za války byla ztělesněním českého vlastenectví, její cyklus Lidických písní (spolu s Janem Masarykem) se stal přelomem v zahraniční propagaci čs. odboje. A při tom všem, čím se o vlast zasloužila, musela z ní hned dvakrát, v letech 1939 a 1948, uprchnout.

Historik a spisovatel Pavel Kosatík vypráví tento nádherný i složitý příběh se zachováním všech četných kulturních a historických kontextů doby.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: První vydání,

V monografii, která českému čtenáři poprvé vedle vlastních vzpomínek J. Novotné nabídne zevrubný pohled na její život, se autor zaměřil i na mnohé politické a kulturně historické souvislosti zpěvaččina života. Text knihy vychází mj. z intenzivního výzkumu Pavla Kosatíka v

Pro vydání: První vydání,

V monografii, která českému čtenáři poprvé vedle vlastních vzpomínek J. Novotné nabídne zevrubný pohled na její život, se autor zaměřil i na mnohé politické a kulturně historické souvislosti zpěvaččina života. Text knihy vychází mj. z intenzivního výzkumu Pavla Kosatíka v českých a zahraničních archivech. Vedle koncertní a operní kariéry, která ji zavedla z jeviště Národního divadla přes německé a rakouské operní scény až do newyorské Metropolitní opery, sledujeme také Novotnou jako hvězdu filmového světa: od její první role v jednom z prvních německých zvukových filmů nazvaném Požár v opeře z roku 1930 až k holywoodské produkci korunované poválečným filmem Poznamenaní z r. 1948. S řadou černobílých fotografií v textu. S poznámkami, soupisem fondů a sbírek, seznamem literatury a závěrečným rejstříkem.

Autor reflektuje život i kariéru světově proslulé české operní pěvkyně a její průběh od raných počátků až k jejím zahraničním úspěchům důsledně v souvislosti s dobovým kulturně politickým vývojem a na pozadí jejího vztahu k Masarykovu Československu.

Můj názor na knihu Baronka v opeře:

zrušit
První vydání, , , 394 stran, ISBN: 9788026081814
TOPlist