Autorská práva pro eKnihy zdarma na Baila

Eknihy, které jsou zdarma ke stažení na Baila.net, jsou soubory, které lze volně šířit pod licencí „Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko“. Podrobnosti o této licenci najdete zde: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/cz/

Obecné shrnutí pravidel pro nakládání se soubory podle této licence:

Uveďte autora - Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).

Neužívejte dílo komerčně - Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely.

Nezasahujte do díla - Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech.

Pořízení, ověření, spojování, deduplikace a převádění obsahu databází Baila představovalo a představuje pro databáze kvalitativně i kvantitativně podstatný vklad a na tvorbu databází Baila Provozovatel vynaložil značné prostředky. Databáze je pořizována, ověřována, spojována, deduplikována, převáděna a doplňována pravidelně (zpravidla denně). Proto Baila Communication, s.r.o. uplatňuje zvláštní právo pořizovatele databáze především dle § 88 až § 93 dle zákona č. 121/2000 Sb. (autorský zákon).

Obecné shrnutí pravidel pro nakládání se soubory podle zákona:

Soubory můžete využívat takto:

a) pro svou osobní potřebu,

b) pro účely vědecké nebo vyučovací, uvedete-li pramen, v rozsahu odůvodněném sledovaným nevýdělečným účelem, a

c) pro účely veřejné bezpečnosti nebo správního či soudního řízení.

Pro jakékoliv jiné využití souborů je bezvýhradně nutné předem získat písemný souhlas Baila Communication, s.r.o.

 

Chráníme autory děl a vlastníky práv

V souborech se běžně zobrazuje obsah, který nepatří Baila Communication, s.r.o.. Za tento obsah odpovídají pouze subjekty, které jej zveřejňují nebo které jej dali ke zveřejnění.

V souborech se běžně zobrazuje obsah, na který se již nevztahují autorská práva. Baila Communication, s.r.o. vyvinula maximální úsilí, aby ověřila, že tento obsah je opravdu volný (public domain), že neobsahuje například části jiného obsahu, na který se autorská práva ještě vztahují.

Pokud však najdete dílo nebo část díla, jehož zveřejnění je nelegální, nebo se na něj vztahují vaše autorská práva a my nemáme souhlas s jeho šířením, budeme vám velmi vděčni, když nás na to upozorníte (nejrychlejší způsob je zaslat e-mail na adresu info (at) baila.net). My takovéto dílo co nejdříve (v přiměřené době) odstraníme nebo zamezíme jeho zobrazování. Nemusíte přitom prokázat porušení zákona, ani nemusíte prokázat autorství k danému dílu. Pokud se však porušení zákona nebo autorství při následném šetření neprokáže, můžeme obsah poté opět zveřejnit.


od 172 Kč
od 179 Kč
od 180 Kč
od 203 Kč
od 195 Kč
od 90 Kč
Na Liessmannových knihách se mi líbí, že ať chcete nebo ne, některé silné myšlenky vám prostě utkví v hlavě. Nejde totiž o těžké a hloubavé…
Petra Šmejdová, 22. února 2014, VašeLiteratura.cz
Životopis vodcu najúspešnejšieho desaťročia v dejinách USA.
Ján Blažovský, 4. června 2015, Inforum.sk
TOPlist