poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Autorovy knihy se nachází v těchto kategoriích

Knihy od autora Jindřiška Smetanová

Zobrazit

Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Ustláno na růžích (2 vydání)

česky
Celkové hodnocení:
Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Hinter Prager Fenstern (1 vydání)

německy
Celkové hodnocení:

Jindřiška Smetanová (10 knih)

Další používaná jména autora: Eva Jelínková (pseudonym), Zdenka Koutenská (pseudonym), Eva Králová (pseudonym), Anna Nováková (pseudonym)
Jindřiška SmetanováFoto: Česká televize
Narozena 26.10.1923 v Rosicích u Brna. Beletristka, filmová a televizní scénáristka, tvorba pro mládež, překlady z polštiny a ruštiny, v 70. letech jí pro publikování zapůjčily jméno Z. Koutenská, A. Nováková, E. Králová a E. Jelínková.
Narození: 1923

Životopis:

Spisovatelka, scenáristka, autorka televizních inscenací a překladatelka. Narodila se 26. 10. 1923. Studovala nejprve na gymnáziu, a poté na obchodní akademii v Praze (kam se rodina v roce 1928 přestěhovala). Od roku 1960 působila coby scenáristka, dramatička a dramaturgyně. Pracovala nejprve u Československého státního filmu a posléze i v Československé televizi. Od sedmdesátých let jako autorka…
Spisovatelka, scenáristka, autorka televizních inscenací a překladatelka. Narodila se 26. 10. 1923. Studovala nejprve na gymnáziu, a poté na obchodní akademii v Praze (kam se rodina v roce 1928 přestěhovala). Od roku 1960 působila coby scenáristka, dramatička a dramaturgyně. Pracovala nejprve u Československého státního filmu a posléze i v Československé televizi. Od sedmdesátých let jako autorka nesměla téměř dvacet publikovat. Pracovala v dělnických zaměstnáních a pod propůjčenými jmény překládala.
Zatím se projevuje jako autor, který svého čtenáře zavalí nápady a doufá, že ten se pod nimi neztratí. Ve skutečnosti by se však hodilo více…
Boris Hokr, 4. července 2014, iLiteratura.cz
TOPlist