poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Autorovy knihy se nachází v těchto kategoriích

Knihy od autora Jiří Brdečka

Zobrazit

Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Limonádé Joe (3 vydání)

maďarsky
Celkové hodnocení:
Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Kolty bez pozlátka (2 vydání)

česky
Celkové hodnocení:
Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Pod tou starou lucernou a jiné vzpomínky (1 vydání)

česky
Celkové hodnocení:
Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Okouzlená (1 vydání)

česky
Celkové hodnocení:

Jiří Brdečka (9 knih)

Další používaná jména autora: Jiří Tulešický (pseudonym)
Jiří Brdečka
Narozen 24.12.1917 v Hranicích, zemřel 2.6.1982 v Praze. Filmový režisér a scénárista, filmový kritik, ilustrátor, prozaik.
Narození: 1917
Úmrtí: 1982

Životopis:

Novinář, publicista, spisovatel, scenárista, výtvarník, kreslíř, ilustrátor a filmový režisér hraných i animovaných filmů. Narodil se 24. prosince 1917 v Hranicích. Po maturitě na reálném gymnáziu v Hranicích (1936) začal studovat na FF UK, nejdříve češtinu a filozofii, později dějiny umění a estetiku. Po uzavření vysokých škol (1939) byl administrativním úředníkem v Městském muzeu v Praze a…
Novinář, publicista, spisovatel, scenárista, výtvarník, kreslíř, ilustrátor a filmový režisér hraných i animovaných filmů. Narodil se 24. prosince 1917 v Hranicích. Po maturitě na reálném gymnáziu v Hranicích (1936) začal studovat na FF UK, nejdříve češtinu a filozofii, později dějiny umění a estetiku. Po uzavření vysokých škol (1939) byl administrativním úředníkem v Městském muzeu v Praze a současně přispíval jako karikaturista a žurnalista do novin. Od června 1941 do konce roku 1942 byl tiskovým referentem Lucernafilmu, potom pracoval v ateliérech kresleného filmu Pragfilm, od poloviny roku 1944 Nacionalfilm. Od června 1945 byl zaměstnán jako redaktor v Lidových novinách, kde měl na starosti filmový referát. Od 1949 byl scenárista v Čs. státním filmu, od roku 1958 dramaturg a režisér kresleného filmu. Byl blízký spolupracovník Jiřího Trnky a Jana Wericha ve studiu Bratři v triku, dlouholetý spolupracovník filmového režiséra Oldřicha Lipského. Zemřel 2. června 1982.
TOPlist