poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Autorovy knihy se nachází v těchto kategoriích

Knihy od autora Karel Poláček

Zobrazit

Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Karel Poláček (62 knih)

Další používaná jména autora: Karels Polačeks
Karel Poláček
Narozen 22.3.1892 v Rychnově nad Kněžnou, zemřel 19.10.1944 v koncentračním táboře Osvětim (Polsko). Novinář, redaktor, autor soudniček a fejetonů, povídkář, romanopisec, humorista, též knihy pro děti, překlady z němčiny.
Narození: 1892
Úmrtí: 1945

Životopis:

Spisovatel, humorista, novinář a filmový scenárista. Narodil se 22. 3. 1892. Studoval v Rychnově vyšší gymnázium, byl však vyhozen pro „vzdorovité chování“ a špatný prospěch. Nakonec gymnázium dokončil maturitní zkouškou v Truhlářské ulici v Praze roku 1912. Po jeho absolvování začal studovat na právnické fakultě Karlovy univerzity. Krátce byl písařem a úředníkem a za války se dostal na srbskou a…
Spisovatel, humorista, novinář a filmový scenárista. Narodil se 22. 3. 1892. Studoval v Rychnově vyšší gymnázium, byl však vyhozen pro „vzdorovité chování“ a špatný prospěch. Nakonec gymnázium dokončil maturitní zkouškou v Truhlářské ulici v Praze roku 1912. Po jeho absolvování začal studovat na právnické fakultě Karlovy univerzity. Krátce byl písařem a úředníkem a za války se dostal na srbskou a haličskou frontu. Od roku 1920 začal psát do satirických časopisů Štika venkova a Nebojsa. V nich se seznámil s bratry Karlem a Josefem Čapkovými. V druhé polovině 20. let působil jako redaktor Tvorby, od roku 1928 pracoval v listech vydavatelství Melantrich především v Českém slově jako sloupkař a soudničkář. V letech 1927-30 redigoval humoristický časopis Dobrý den. Nastoupil pak jako zaměstnanec do Židovské náboženské obce. Na konci roku 1943 byl odvlečen nejdříve do Terezína a pak odtransportován do Osvětimi, přežil transport z Osvětimi do tábora Hindenburg, potom účastnil pochodu z Hindenburgu do tábora Gleiwitz. Zde již neprošel selekcí a byl nacisty popraven. Zemřel 21. 1. 1945. Roku 1995 mu byl in memoriam udělen Řád T. G. Masaryka II. třídy.
Zlo ukryté v hoteli a mysli správcu.
Ján Blažovský, 2. srpna 2014, Inforum.sk
TOPlist