poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Autorovy knihy se nachází v těchto kategoriích

Knihy od autora Vojtěch Zamarovský

Zobrazit

Vojtěch Zamarovský (49 knih)

Další používaná jména autora: Voitechas Zamarovskis
Vojtěch ZamarovskýFoto: Peter Mayer, ČTK
Narozen 5.10.1919 v Trenčíně (Slovensko), zemřel 26.7.2006 v Praze. JUDr., historik a spisovatel, popularizátor období starověku a klasické antiky, překladatel z němčiny, angličtiny a francouzštiny, národohospodář, nakladatelský redaktor.
Narození: 1919
Úmrtí: 2006

Životopis:

Absolvoval štúdium práva na Slovenskej univerzite v Bratislave. Pracoval v rôznych hospodárskych a štátnych orgánoch v Bratislave a Prahe, stal sa odborníkom na finančnú a menovú politiku, prednášal na viacerých vysokých školách, ale na začiatku päťdesiatych rokov ho vylúčili z komunistickej strany a musel si hľadať nové pole pôsobnosti. V rokoch 1953 – 1956 bol vydavateľským pracovníkom Státního…
Absolvoval štúdium práva na Slovenskej univerzite v Bratislave. Pracoval v rôznych hospodárskych a štátnych orgánoch v Bratislave a Prahe, stal sa odborníkom na finančnú a menovú politiku, prednášal na viacerých vysokých školách, ale na začiatku päťdesiatych rokov ho vylúčili z komunistickej strany a musel si hľadať nové pole pôsobnosti. V rokoch 1953 – 1956 bol vydavateľským pracovníkom Státního nakladatelství krásne literatúry v Prahe. Následne žil v slobodnom povolaní a venoval sa literárnej tvorbe, posledné obdobie života strávil v Souticiach pri Prahe.
Sociológia cez svoje slávne výskumy dokázala, že spoločnosť je oveľa zaujímavejšou, ako sa zdá.
Ján Blažovský, 11. února 2015, Inforum.sk
TOPlist