poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Autorovy knihy se nachází v těchto kategoriích

Knihy od autora Ivan Olbracht

Zobrazit

Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Golet v údolí (13 vydání)

česky
Celkové hodnocení:
Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Dobyvatel (8 vydání)

česky
Celkové hodnocení:

Ivan Olbracht (79 knih)

Další používaná jména autora: Zeman Karel (skutečné jméno), Kamil Zeman (skutečné jméno), Josef Vrbata (pseudonym), Sigis Mondo (pseudonym), Kamil Strejček (pseudonym), io (akronym), io- (akronym), -io- (akronym), I.O (akronym), I. Olb (akronym), Ivan O (akronym), J. O (akronym), J. Olb (akronym), -lb- (akronym), O (akronym), Olb (akronym), -ra- (akronym), Z (akronym)
Ivan Olbracht
Narozen 6.1.1882 v Semilech, zemřel 30.12.1952 v Praze. Novinář, redaktor, prozaik, romanopisec, literatura pro děti, politická literatura, reportáže, náměty k filmům, překladatel z němčiny, dánštiny, angličtiny.
Narození: 1882
Úmrtí: 1952

Životopis:

Spisovatel-prozaik, publicista, novinář a překladatel německé prózy, národní umělec (1947). Narodil se 6. 1. 1882. Vlastním jménem Kamil Zeman. Studoval na gymnáziu ve Dvoře Králové, nedokončil vysokou školu v Praze ani Berlíně, kde se snažil o studia práv a filosofie. Byl zapáleným komunistou, během okupace působil v ilegálním vedení Komunistické strany. Od roku 1931 pobýval v Podkarpatské Rusi.…
Spisovatel-prozaik, publicista, novinář a překladatel německé prózy, národní umělec (1947). Narodil se 6. 1. 1882. Vlastním jménem Kamil Zeman. Studoval na gymnáziu ve Dvoře Králové, nedokončil vysokou školu v Praze ani Berlíně, kde se snažil o studia práv a filosofie. Byl zapáleným komunistou, během okupace působil v ilegálním vedení Komunistické strany. Od roku 1931 pobýval v Podkarpatské Rusi. Od roku 1905 působil jako redaktor Sociální demokracie ve Vídni v Dělnických listech, později v Praze v Právu lidu. Zemřel 30. 12. 1952.

Autorovy knihy jsou v těchto seznamech

Státní cena za literaturu (1920 - 2012) (BailaKnihomol)
Prvý dojem po dočítaní Toxa tak môže byť, že ženy sú jednoducho šibnuté. Ako väčšina prvých dojmov by to bol, samozrejme, dojem nesprávny, zlý a…
Tomáš Prokopčák, 7. listopadu 2013, sme.sk
TOPlist