poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Autorovy knihy se nachází v těchto kategoriích

Knihy od autora Ivan Olbracht

Zobrazit

Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Golet v údolí (13 vydání)

česky
Celkové hodnocení:
Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Dobyvatel (8 vydání)

česky
Celkové hodnocení:

Ivan Olbracht (79 knih)

Další používaná jména autora: Zeman Karel (skutečné jméno), Kamil Zeman (skutečné jméno), Josef Vrbata (pseudonym), Sigis Mondo (pseudonym), Kamil Strejček (pseudonym), io (akronym), io- (akronym), -io- (akronym), I.O (akronym), I. Olb (akronym), Ivan O (akronym), J. O (akronym), J. Olb (akronym), -lb- (akronym), O (akronym), Olb (akronym), -ra- (akronym), Z (akronym)
Ivan Olbracht
Narozen 6.1.1882 v Semilech, zemřel 30.12.1952 v Praze. Novinář, redaktor, prozaik, romanopisec, literatura pro děti, politická literatura, reportáže, náměty k filmům, překladatel z němčiny, dánštiny, angličtiny.
Narození: 1882
Úmrtí: 1952

Životopis:

Spisovatel-prozaik, publicista, novinář a překladatel německé prózy, národní umělec (1947). Narodil se 6. 1. 1882. Vlastním jménem Kamil Zeman. Studoval na gymnáziu ve Dvoře Králové, nedokončil vysokou školu v Praze ani Berlíně, kde se snažil o studia práv a filosofie. Byl zapáleným komunistou, během okupace působil v ilegálním vedení Komunistické strany. Od roku 1931 pobýval v Podkarpatské Rusi.…
Spisovatel-prozaik, publicista, novinář a překladatel německé prózy, národní umělec (1947). Narodil se 6. 1. 1882. Vlastním jménem Kamil Zeman. Studoval na gymnáziu ve Dvoře Králové, nedokončil vysokou školu v Praze ani Berlíně, kde se snažil o studia práv a filosofie. Byl zapáleným komunistou, během okupace působil v ilegálním vedení Komunistické strany. Od roku 1931 pobýval v Podkarpatské Rusi. Od roku 1905 působil jako redaktor Sociální demokracie ve Vídni v Dělnických listech, později v Praze v Právu lidu. Zemřel 30. 12. 1952.

Autorovy knihy jsou v těchto seznamech

Státní cena za literaturu (1920 - 2012) (BailaKnihomol)
To, co Jane Caseyová umí bravurně a co se jí podařilo i v její třetí knize, která byla v České republice publikována, je udržet čtenáře napjatého až…
Alena Oudová, 25. ledna 2014, VašeLiteratura.cz
TOPlist