Budete mít v knihách přehled. A zjistíte, co číst. Například dle čtenářů, kteří čtou podobné knihy.
Ohodnoťte knihy.
Ukažte ostatním, co číst a co ne!
Našli jsme podobné knihy.
Přímo pod knihou najdete desítky podobných knih. Doporučení nejsou založená na počtech prodejů.
Doporučte knihy.
Pomozte ostatním najít dobré knihy.
Napište svůj názor
na knihu, co jste přečetli. Buďte odvážní!
Použijte Knihomat.
Knihomat jsou seznamy knih, které vám pomohou najít zajímavé knihy. Udělejte vlastní seznam!
Nakupujte knihy. A eKnihy.
Na Baila můžete nakoupit nejvíce knih v ČR i SR.
Nové knihy nakupujete v šesti knihkupectvích. Ostatní v antikvariátech.
Pozvěte přátele.
Ukažte jim, co číst! Zjistěte, co čtou oni. Můžete pozvat všechny přátele z Facebooku.
Objevujte nové knihy.
Máme desetitisíce recenzí.
Denně přidáváme nové.
Egon Bondy (70 knih)
Narozen 20. 1. 1930 v Praze, zemřel 9. 4. 2007 v Bratislavě.. PhDr. CSc., filosof, básník a prozaik, představitel undergroundu, filozofické a politologické spisy, poezie.
Egon Bondy, vlastním jménem Zbyněk Fišer, byl český básník, prozaik a filosof, výrazný inspirátor českého undergroundu. V roce 1947 Zbyněk Fišer, budoucí Egon Bondy, přerušil studium na gymnáziu a vydal se na cestu bohémského života bez stálého pracovního poměru. V roce 1949připravil s Honzou Krejcarovou surrealistický sborník Židovská jména, který obsahoval 15 textů. Každý z přispívajících si…
Egon Bondy, vlastním jménem Zbyněk Fišer, byl český básník, prozaik a filosof, výrazný inspirátor českého undergroundu. V roce 1947 Zbyněk Fišer, budoucí Egon Bondy, přerušil studium na gymnáziu a vydal se na cestu bohémského života bez stálého pracovního poměru. V roce 1949připravil s Honzou Krejcarovou surrealistický sborník Židovská jména, který obsahoval 15 textů. Každý z přispívajících si zvolil židovský pseudonym, též na protest proti antisemitskému zabarvení vykonstruovaných procesů v Sovětském svazu i v Československu. Od tohoto okamžiku Zbyněk Fišer užívá jména Egon Bondy. V následujících letech nadále píše básně, sní o světové revoluci i o snadném zbohatnutí a žije na hraně zákona. Po maturitě (1957) studoval v letech 1957–1961 dálkově filozofii a psychologii na FF UK. Jeho otec byl plukovníkem československé armády. Studium absolvoval v roce 1961, v letech 1957-1962 navíc pracoval jako noční hlídač v Národním muzeu. V letech 1962-1967 byl zaměstnán v bibliografickém oddělení Státní knihovny ČSSR. V té době začíná publikovat ve vědeckých časopisech. V roce 1967 mu vychází pod vlastním jménem první kniha. V roce 1967 získal titul doktora – kandidáta věd. Od stejného roku je v invalidním důchodu. V roce 1989 se přestěhoval do Telče, odkud v devadesátých letech přesídlil do Bratislavy, kde vyučoval 1993-1995 na tamější univerzitě filozofii. Věnoval se rovněž dramatické tvorbě, překladu, psaní pro děti a hudbě. Egon Bondy zemřel 9. dubna 2007 v Bratislavě.