poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Autorovy knihy se nachází v těchto kategoriích

Knihy od autora Tomáš Halík

Zobrazit

Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Tomáš Halík: smířená různost : rozhovor (3 vydání)

česky
Celkové hodnocení:
V novém knižním rozhovoru se oba protagonisté pokoušejí stanovit souřadnice duchovní mapy postkřesťanského a postnáboženského člověka dneška, jemuž především je kniha určena. Studentský farář, ale i filozof a zasvěcený interpret současných myšlenkových a náboženských proudů, Tomáš Halík, se spolu se svým interviewerem snaží postihnout základní otázky moderny: Potřebuje tento svět ještě Boha, a je-li tomu tak, jaký je tento Bůh? Je v různosti pohledů na existenci člověka a jeho bytí možné smíření a syntéza? Je dialog mezi různými pravdami víry a náboženství vůbec možný? Prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D., je vzděláním filozof, sociolog, teolog a religionista. Nyní působí jako profesor FF UK, farář Akademické farnosti v Praze, prezident České křesťanské akademie a člen Evropské akademie věd a umění. Je nositelem mnoha mezinárodních i domácích ocenění. Jeho knihy a články vycházejí v řadě světových jazyků. V Portálu již vydal knižní rozhovor Ptal jsem se cest (1997, 2010). Tomasz Dostatni je dominikánský kněz, publicista, v 90. letech působil v Praze, kde se zasloužil o rozvoj polsko-českých vztahů mezi umělci, intelektuály a významnými osobnostmi veřejného života. Žije v polském Lublinu, kde stojí v čele nadace Ponad granicami. Do roku 2000 vedl nakladatelství W drodze. Je autorem televizních pořadů Rozmowy w drodze. Angažuje se v ekumenickém dialogu mezi církvemi, Židy a křesťany a muslimy a křesťany. Je autorem několika knih.
Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Sedm úvah o službě nemocným a trpícím (2 vydání)

česky
Celkové hodnocení:
Mé hodnocení:
Přidat do knihovnypřidat

Žít v dialogu: podněty k promýšlení víry (1 vydání)

Celkové hodnocení:

Tomáš Halík (25 knih)

Další používaná jména autora: Kalypton
Tomáš Halík
Narozen 1.6.1948 v Praze. PhDr., ThDr., profesor religionistiky, filosof, sociolog a psycholog, katolický kněz, prezident Křesťanské akademie.
Narození: 1948

Životopis:

Narodil se 1 .6. 1948 v Praze. V letech 1966-1971 studoval sociologii a filosofii na Filosofické fakultě UK v Praze. Teologii studoval v tajných kurzech v Prahy a po roce 1989 postgraduálně na Papežské Lateránské univerzitě v Římě (ThLic); habilitace z praktické teologie na Papežské teologické fakultě ve Wroclawi (Dr.hab. v teologii). Rok 1992 habilitace pro obor sociologie na FSV UK, v roce 1993…
Narodil se 1 .6. 1948 v Praze. V letech 1966-1971 studoval sociologii a filosofii na Filosofické fakultě UK v Praze. Teologii studoval v tajných kurzech v Prahy a po roce 1989 postgraduálně na Papežské Lateránské univerzitě v Římě (ThLic); habilitace z praktické teologie na Papežské teologické fakultě ve Wroclawi (Dr.hab. v teologii). Rok 1992 habilitace pro obor sociologie na FSV UK, v roce 1993 jmenován docentem, v roce 1997 profesorem Univerzity Karlovy. V období 1984-1990 pracoval jako psychoterapeut na Psychiatrické klinice Fakultní nemocnice UK v Praze. Působil v kulturním a náboženském disentu - v "bytových seminářích" a samizdatu. V roce 1978 byl tajně vysvěcen (v bývalé NDR) na kněze a v 80tých letech patřil k nejbližším spolupracovníkům kardinála Tomáška. V letech 1990-93 byl generálním sekretářem Biskupské konference ČR a pedagogem KTF UK ; Jan Pavel II. ho jmenoval konzultorem Papežské rady pro dialog s nevěřícími. Nyní je profesorem sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, rektorem univerzitního kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze (od února 1990) a prezidentem České křesťanské akademie (od prosince 1990). Byl vyznamenán americkou Cenou tolerance za rok 2002 a rakouskou Cenou kardinála Königa za rok 2003. Byl externím poradcem prezidenta republiky Václava Havla.
Čtenáři, kteří nejsou křesťany či se o teologii nezajímají, se nemusejí obávat, že by je tato kniha neoslovila. Tomáš Halík má podle mého názoru dar…
Štěpán Ledvinka, 21. února 2014, VašeLiteratura.cz
Ani vo svojej novej knihe nezostal Etgar Keret nič dlžný svojej povesti majstra krátkej poviedky.
Pero Le Kvet, 23. července 2014, Inforum.sk
TOPlist